Szukaj
  • MKS Polonia-Stal Świdnica

Wygrane ostatki w Bolesławcu!


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów starszych mają za sobą bardzo udany sezon 2021/2022, a w szczególności rundę wiosenną najważniejszych na Dolnym Śląsku rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Biało-zieloni występujący pod dowództwem trenera Jakuba Rosiaka pokonali na wyjeździe w swoim ostatnim pojedynku BKS Bolesławiec 2:0.


Znacznie wyżej notowani w tabeli świdniczanie pragnęli w dobrym stylu zakończyć kampanię rozgrywkową w sezonie 2021/2022, będą faworytem tego pojedynku. Papierowe kalkulacje muszą iść jednak w parze z dyspozycją na boisku i zaangażowaniem. Tak też się stało. Mocno zdeterminowani biało-zieloni zgarnęli pełną pulę punktów, choć na pierwsze trafienie czekaliśmy do samej końcówki pierwszej odsłony. Wtedy to do sieci trafił Ksawier Okarmus, a goście wyszli na prowadzenie 1:0. Po zmianie stron nie zamierzaliśmy zwalniać tempa, chcieliśmy dołożyć kolejne gole, ale ta sztuka udała nam się tylko raz. W 66. minucie wynik na 2:0 ustalił Łukasz Sałata.


Przed startem sezonu 2021/2022 kadra juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica przeszła gruntowną przebudowę i potrzeba było trochę czasu, by wszelkie mechanizmy zaczęły odpowiednio funkcjonować. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze zwycięstwo zanotowaliśmy dopiero w 9. kolejce, trudno było myśleć, że sezon zakończymy z tak pokaźnym dorobkiem punktowym. Później przyszła jednak seria, który wywindowała nas bardzo wysoko. Na przełomie rundy jesiennej i wiosennej zapisaliśmy na swoim koncie serię ośmiu kompletów punktów z rzędu, przebijając się do pierwszej połówki tabeli. Finalnie rywalizację zakończyliśmy na najlepszej od lat piątej lokacie w stawce szesnastu czołowych dolnośląskich drużyn w kategorii juniorów starszych, plasując się w absolutnym topie klasyfikacji rundy wiosennej rozgrywek. - Wpływ na dobre wyniki miała z pewnością pozytywna atmosfera, zaangażowanie i ciężka praca wszystkich zawodników podczas treningów. Dziękuję im ze swojej strony za ambicję i determinację - wyznaje trener drużyny, Jakub Rosiak.


BKS Bolesławiec - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)


Skład: Przyborowski, Dubojski, Kaźmierczak (46' Tragarz), Ilski, Staroń, Okarmus (52' Markowski), Kasprzycki, Król (71' Reczyński), Metelica (56' Sałata), Dyś (79' Kruczek), Michta (84' Koczut).

422 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie