top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wygrane ostatki w Bolesławcu!


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów starszych mają za sobą bardzo udany sezon 2021/2022, a w szczególności rundę wiosenną najważniejszych na Dolnym Śląsku rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Biało-zieloni występujący pod dowództwem trenera Jakuba Rosiaka pokonali na wyjeździe w swoim ostatnim pojedynku BKS Bolesławiec 2:0.


Znacznie wyżej notowani w tabeli świdniczanie pragnęli w dobrym stylu zakończyć kampanię rozgrywkową w sezonie 2021/2022, będą faworytem tego pojedynku. Papierowe kalkulacje muszą iść jednak w parze z dyspozycją na boisku i zaangażowaniem. Tak też się stało. Mocno zdeterminowani biało-zieloni zgarnęli pełną pulę punktów, choć na pierwsze trafienie czekaliśmy do samej końcówki pierwszej odsłony. Wtedy to do sieci trafił Ksawier Okarmus, a goście wyszli na prowadzenie 1:0. Po zmianie stron nie zamierzaliśmy zwalniać tempa, chcieliśmy dołożyć kolejne gole, ale ta sztuka udała nam się tylko raz. W 66. minucie wynik na 2:0 ustalił Łukasz Sałata.


Przed startem sezonu 2021/2022 kadra juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica przeszła gruntowną przebudowę i potrzeba było trochę czasu, by wszelkie mechanizmy zaczęły odpowiednio funkcjonować. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze zwycięstwo zanotowaliśmy dopiero w 9. kolejce, trudno było myśleć, że sezon zakończymy z tak pokaźnym dorobkiem punktowym. Później przyszła jednak seria, który wywindowała nas bardzo wysoko. Na przełomie rundy jesiennej i wiosennej zapisaliśmy na swoim koncie serię ośmiu kompletów punktów z rzędu, przebijając się do pierwszej połówki tabeli. Finalnie rywalizację zakończyliśmy na najlepszej od lat piątej lokacie w stawce szesnastu czołowych dolnośląskich drużyn w kategorii juniorów starszych, plasując się w absolutnym topie klasyfikacji rundy wiosennej rozgrywek. - Wpływ na dobre wyniki miała z pewnością pozytywna atmosfera, zaangażowanie i ciężka praca wszystkich zawodników podczas treningów. Dziękuję im ze swojej strony za ambicję i determinację - wyznaje trener drużyny, Jakub Rosiak.


BKS Bolesławiec - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)


Skład: Przyborowski, Dubojski, Kaźmierczak (46' Tragarz), Ilski, Staroń, Okarmus (52' Markowski), Kasprzycki, Król (71' Reczyński), Metelica (56' Sałata), Dyś (79' Kruczek), Michta (84' Koczut).

438 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page