top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wygrana z Lechią i porażka ze Śląskiem


Za naszą drugą drużyną młodzików i pierwszą ekipą trampkarzy kolejne spotkania o punkty. Młoda biało-zielona drużyna z ligi okręgowej młodzików pokonała w meczu derbowym z Lechią Dzierżoniów, natomiast trampkarze ulegli nieznacznie na wyjeździe WKS-owi Śląsk Wrocław.


Bardzo zacięty przebieg miało spotkanie ligo okręgowej młodzików pomiędzy drużyną Polonii-Stali II Świdnica trenera Jakuba Rosiaka a Lechią Dzierżoniów. Finalnie biało-zieloni dopisali do swojego dorobku pełną pulę, pokonując rywali 3:2. Na listę strzelców wpisali się Bruno Kuśnierz, Szymon Mazur i Patryk Szeremeta, który w końcówce wykorzystał rzut karny przy stanie 2:2. Młoda świdnicka drużyna w tabeli rozgrywek plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Nasi piłkarze w sobotę, 12 czerwca rozegrają kolejny bój, mierząc się na swoim terenie z szóstym Gwarkiem Wałbrzych.


Polonia-Stal II Świdnica - Lechia Dzierżoniów 3:2


Polonia-Stal: Oleś, Wacht, Monica, Hajduga, Waśniowski, Jeziorny, Jedliński, Orzechowski, Mrzygłód, Kołodziejczyk, Kuśnierz, Łabędź, Mrzygłód, Kozar, Szeremeta, Mazur.Nie udało się niestety trampkarzom Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej trampkarzy sięgnąć po punkty w przedostatnim występie w sezonie 2020/2021. Podopieczni trenera Piotra Krygiera grali na wyjeździe z WKS-em Śląsk Wrocław i mieli chrapkę na to, aby po raz drugi rozprawić się z tym rywalem. W pierwszej rundzie biało-zieloni w efektownym stylu zwyciężyli 5:1. W rewanżu trener Krygier nie mógł skorzystać niestety z usług kilku zawodników i to też miało zapewne znaczenie w braku zaliczenia korzystnego dla nas rezultatu. Rozpoczęło się po naszej myśli, bo od szybkiego gola Szymona Zaczyńskiego. W drugiej połowie gospodarze wyrównali za sprawą Piotra Gawłowicza, a chwilę później strzelili zwycięskiego gola (Wojciech Banach). Świdniczanie wciąż plasują się na czwartej pozycji w tabeli I ligi wojewódzkiej trampkarzy - rozgrywek skupiających najlepsze osiem drużyn z terenu naszego województwa.


WKS Śląsk Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 2:1


Polonia-Stal: Wiecheć, Zawiła, Paliński, Nowak, Dudzic, Pawlik, Safian, Cybruch, Król, Kindel, Zaczyński, Janas, Stańczak, Malinowski, Holband.

156 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page