top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wiosną cały czas nie do zatrzymania!


Trwa znakomita seria w wykonaniu młodych piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. Biało-zieloni w niedzielę, 30 kwietnia wygrali piąty mecz z rzędu, a w 2023 roku cały czas nie zaznali jeszcze goryczy porażki.


Po remisie 3:3 na inaugurację rundy rewanżowej z Moto-Jelczem Oława przyszedł czas na wygrane 7:1 z BKS-em Bobrzanie Bolesławiec, 4:1 z Parasolem Wrocław, 3:2 ze Śląskiem Wrocław, 2:1 z Olympic’iem Wrocław i teraz niedzielny triumf nad Piastem Nowa Ruda w wymiarze 1:0. Spotkanie nie należało do łatwych, a zwycięskie trafienie autorstwa Pawła Michty zanotowaliśmy już w 9. minucie meczu. Drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica otwiera tabelę I ligi wojewódzkiej juniorów starszych, wyprzedzając o 2 punkty Ślęzę Wrocław (jeden mecz rozegrany więcej) i o 4 „oczka” Karkonosze Jelenia Góra.


Przeciwnik postawił nam dzisiaj bardzo trudne warunki. Nie mogliśmy sobie za bardzo z tym poradzić, a w naszych szeregach było dużo niedokładności przez co rywal napędzał się po naszych stratach. Jednak to, nam udało się otworzyć wynik spotkania i bardzo się cieszę, że pomimo słabszego momentu potrafimy strzelić bramkę i wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie poprawiła się nasza gra obronna i zakończyliśmy ten mecz na przysłowiowo „0” z tyłu, pierwszy raz w tej rundzie. Przy odrobinie zimnej krwi mogliśmy ten mecz zamknąć szybciej, jednak liczą się trzy punty zdobyte po walce i z wymagającym przeciwnikiem. Wskakujemy na fotel lidera i poprzez rzetelną pracę na treningach chcemy pozostać na nim jak najdłużej – komentował po zakończeniu spotkania trener juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Patryk Paszkowski.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda 1:0 (1:0)


Skład: Bykhovets, Król (90′ Styś), Oboza, Ratajczak, Kruczek, Ilski, Kałwak (46′ Zawiła), Michta (89′ Korab), Wysoczański (63′ Staroń), Migas (90′ Nowak), Lipiński (55′ Malawski).

151 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page