top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

We wtorek z Oławą, na przekór statystykom... [BĘDZIE LIVE]


Po derbowym zwycięstwie z AKS-em Strzegom na biało-zielonych piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica czeka już kolejny przeciwnik. Już w najbliższy wtorek, 3 maja podejmiemy na swoim terenie zespół Moto-Jelcza Oława, który kilka dni temu objął dobrze znany w Świdnicy Zbigniew Smółka, w niedalekiej przeszłości trener m.in.: Odry Opole, Zawiszy Bydgoszcz, Arki Gdynia, Stali Mielec, czy Chojniczanki Chojnice.


Warto pamiętać, że w sezonie 2007/2008 Zbigniew Smółka była trenerem świdnickich seniorów walczących w rozgrywkach IV ligi. Zwycięstwo przy reorganizacji rozgrywek pozwoliło na walkę w barażach o II ligę. Tam lepszy w dwumeczu okazał się inny mistrz IV ligi - Czarni Żagań, nota bene kolejny pracodawca trenera Smółki w sezonach 2008/2009 i 2009/2010. Teraz po okresie spędzonym na boiskach wyższych klas rozgrywkowych wrócił do Oławy, by pomóc miejscowemu Moto-Jelczowi w walce o zachowanie ligowego bytu w rozgrywkach grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi wojewódzkiej.


Zbigniew Smółka został oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Moto-Jelcza kilka dni temu. Debiut był udany, bowiem oławianie pokonali u siebie w ostatni weekend Bielawiankę Bielawa 4:2. W ostatnim tygodniu w Oławie mocno urosła w siłę kolonia braci Gancarczyków. Doświadczeni zawodnicy Janusz i Krzysztof rozwiązali kontrakty z Kotwicą Kołobrzeg i wrócili do Oławy. Obecnie w kadrze Moto-Jelcza znajduje się sześciu braci Gancarczyków.


Warto zwrócić uwagę na krótką statystykę meczów, w których mierzyliśmy się z Moto-Jelczem Oława prowadzonym przez trenera Zbigniewa Smółkę. Do takich pojedynków doszło w sezonie 2013/2014. Z pewnością wyniki pamiętają tylko najwierniejsi kibice, ale warto przybliżyć te liczby, które dla biało-zielonych wyglądają po prostu źle. 18 sierpnia 2013 roku ulegliśmy na swoim terenie 0:1, a podczas marcowego rewanżu przegraliśmy w Oławie 0:3. Obie drużyny spotkały się na boisku jeszcze raz i był to półfinał Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Mistrz strefy wrocławskiej rozbił 4 czerwca na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mistrza strefy wałbrzyskiej aż 4:0. Bilans zatem to komplet trzech przegranych spotkań i gole 0:8!


To jednak zamierzchła historia i mamy nadzieję, że nowa karta zostanie napisana we wtorek, 3 maja. Tym bardziej, że w tym sezonie pokazaliśmy, iż jesteśmy w stanie pokonać niezbyt "leżącego" nam rywala i to na jego stadionie. 16 października 2021 roku zainkasowaliśmy komplet punktów, wygrywając w tym sezonie 2:1. Obie ekipy w tabeli dzieli sporo punktów. Zawodnicy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z 52 punktami (16 wygranych, 4 remisy i 3 porażki) są obecnie wiceliderami tabeli, a oławianie z 24 "oczkami" (7 zwycięstw, 3 remisy i 14 przegranych) plasują się na 12. lokacie, walcząc o utrzymanie. Kadra Moto-Jelcza została jednak wzmocniona i rywale nie złożą broni w walce o osiągnięcie celu.


Spotkanie 25. kolejki grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Moto-Jelczem Oława odbędzie się we wtorek, 3 maja o godz, 17.00 na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności, a kibiców zapraszamy do śledzenia TEKSTOWEJ RELACJI LIVE i RELACJI VIDEO.


25. kolejka IV ligi - grupa wschodnia:

Piast Żerniki Wrocław - GKS Mirków/Długołęka 3 maja, 17:00

Orzeł Ząbkowice Śląskie - WKS Wierzbice 3 maja, 17:00

Słowianin Wolibórz - Barycz Sułów 3 maja, 17:00

Sokół Marcinkowice - Lechia Dzierżoniów 3 maja, 17:00

Pogoń Oleśnica - AKS Strzegom 3 maja, 14:00

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Moto-Jelcz Oława 3 maja, 17:00

Bielawianka Bielawa - MKP Wołów 3 maja, 17:00

Piast Nowa Ruda - Polonia Trzebnica 3 maja, 17:00


409 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page