top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

W weekend zagrały tylko 3 młodzieżowe ekipy...


Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych przełożona została większość meczów ligowych z udziałem młodzieżowych drużyn IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Zagrali tylko juniorzy starsi i dwie drużyny trampkarzy. Najlepiej spisali się ci pierwsi, inkasując kolejny komplet punktów.


Na terenie bardzo dobrze przygotowanego sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się dwie sąsiadujące ze sobą drużyny w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. Gospodarze dowodzeni przez trenera Jakuba Rosiaka podejmowali groźną Ślęzę Wrocław. Biało-zieloni do spotkania z piłkarzami ze stolicy Dolnego Śląska przystępowali z serię 15 zdobytych z rzędu punktów i nie zamierzali jej przerywać. Swój cel osiągnęli, ale łatwo jak przypuszczaliśmy nie było. Jeszcze przed przerwą, a dokładnie w 40. minucie zdołaliśmy otworzyć rezultat tego pojedynku. Na listę strzelców wpisał się bowiem Paweł Michta. Rezultat meczu ustalony został już w 56. minucie po golu Łukasza Sałaty. Świdniczanie dzięki tej wygranej przeskoczyli w tabeli zespół Ślęzy, awansując na 8. pozycję w stawce 16 drużyn. Dystans do wyprzedzających nas rywali jest jednak coraz mniejszy.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Ślęza Wrocław 2:0 (1:0)


Skład: Telicki, Dubojski, Kaźmierczak (46' Czochara), Ratajczak, Tragarz, Gliwa, Okarmus (53' Metelica), Król (77' Jajko), Michta (46' Sałata), Dyś (80' Kasprzycki), Migas (46' Czyż).Po punkt podczas ostatniej potyczki sięgnęli zawodnicy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligo wojewódzkiej trampkarzy. Podopieczni Piotra Krygiera mierzyli się także w Świdnicy z Karkonoszami Jelenia Góra. Pojedynek rozpoczął się od mocnego uderzenia miejscowych, lecz biało-zieloni mieli spore problemy ze skutecznością i wciąż był niestety tylko bezbramkowy remis. Jakby tego było mało, to jako pierwsi do sieci piłkę wpakowali goście. Po trafieniu Igora Zemlaka zrobiło się 1:0 dla jeleniogórzan. Po zmianie stron, w 60. minucie zdołaliśmy doprowadzić do remisu. Gol Szymona Manijaka ustalił wynik na 1:1.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (0:1)


Skład: Janowicz, Redlica, Urbańczyk, Bednarczyk, Kołodziejczyk, Kaźmierczak, Zawiła, Pieńkowski, Łabędź, Dudzic, Manijak, Kubicki, Kuśnierz, Jarosz, Ladenberger, Pierzchała.Na piłkarskim boisku zameldował się także druga drużyna trampkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica trenera Piotra Krygiera z III ligi okręgowej. Biało-zieloni mierzyli się na swoim terenie z liderem tabeli - Orłem Ząbkowice Śląskie, Rozpoczęło się bardzo obiecująco, bo od gola w 5. minucie autorstwa Patryka Podleśnego. Później niestety dla nas trafiali już tylko przeciwnicy. Do przerwy na listę strzelców wpisali się Kacper Nowak oraz Marcel Grabowski i było 2:1 dla Orła. Po przerwie do sieci drogę znaleźli jeszcze Alex Zieliński, Alan Madej i ponownie Marcel Grabowski.


IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:5 (1:2)


Skład: Kubcki, Redlica, Ladenberger, Sztabiński, Marczak, Kula, Podleśny, Rybka, Sahaidak, Bereś, Komorniczak, Jurczak, Kiliszewski, Szeremeta, Mazur, Vicentini, Wacht.

195 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page