top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

W sobotę wielka inauguracja sezonu w Świdnicy!


Już tylko godziny dzielą nas od pojedynku dwóch zaprzyjaźnionych z perspektywy kibiców drużyn w ramach 1. kolejki grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej. Trzecia siła ostatniego sezonu – ekipa IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podejmie beniaminka rozgrywek – zespół Górnika Wałbrzych!


Górnik Wałbrzych w ostatnich sezonach występował w niższych klasach rozgrywkowych, ale teraz wraca na szczebel wojewódzki. Biało-niebiescy najpierw zdominowali rozgrywki klasy A, a następnie ligi okręgowej, wywalczając dwa pewne awanse w trakcie dwóch rozegranych sezonów. Wałbrzyszanie serię sparingów rozpoczęli od starcia właśnie z IgnerHome Polonią-Stal Świdnica. Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji górą byli gospodarze, wygrywając 4:2. Później przyszedł czas na bezbramkowy remis z AKS-em Strzegom i porażkę 2:5 z Polonią Środa Śląska. Ostatnie dwa sparingi to dwa pewne triumfy Górnika, najpierw 4:1 z Granitem Roztoka, a następnie 7:1 z Jaworzanką Jawor.


Przypomnijmy, że biało-zieloni w trakcie okresu przygotowawczego rozegrali z kolei sześć gier kontrolnych. Serię sparingów rozpoczęliśmy od wspomnianego triumfu 4:2 nad Górnikiem Wałbrzych, następnie wygraliśmy 2:1 z Bielawianką Bielawa, zremisowaliśmy 2:2 z Chrobrym II Głogów i pokonaliśmy 3:0 Piasta Żmigród oraz 6:1 młodych zawodników Śląska Wrocław z Centralnej Ligi Juniorów. W ostatniej grze wygraliśmy 2:0 z Karkonoszami Jelenia Góra, kończąc serię testowych spotkań w dobrych nastrojach.


Teraz przychodzi już czas na pojedynki o stawkę. Inauguracja ligi zapowiada się ekscytująco. Pojedynek pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Górnikiem Wałbrzych odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia. Początek spotkania rozgrywanego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 17.00. Wejściówki w cenie 10 zł, kobiety i dzieci do lat 12 wstęp wolny! Wejście na obiekt jedynie od strony ulicy Sportowej (brama przy kortach tenisowych).


1. kolejka grupy wschodniej IV ligi:

Skałki Stolec – Piast Żmigród 14 sierpnia, 11:00

Galakticos Solna – Słowianin Wolibórz 13 sierpnia, 17:00

Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Moto Jelcz Oława 13 sierpnia, 17:00

Lechia Dzierżoniów – Foto-Higiena Gać 13 sierpnia, 17:00

Bielawianka Bielawa – Barycz Sułów 13 sierpnia, 15:30

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Sokół Marcinkowice 13 sierpnia, 11:00

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 13 sierpnia, 17:00

Piast Nowa Ruda – Polonia Trzebnica 14 sierpnia, 17:00

432 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page