top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

W sobotę podejmujemy wicelidera tabeli [BĘDZIE LIVE]


Trudna przeprawa czeka grających wyjątkowo w niedzielę piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Ze względu na odbywający się dziś 7. RST Półmaraton Świdnicki biało-zieloni zagrają właśnie 6 listopada, a naszym rywalem na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie wicelider tabeli - Piast Żmigród.


Pojedynki ze spadkowiczem z III ligi zawsze obfitowały w wiele emocji sportowych, były zacięte i trudno było w nich wskazać faworyta. O ile na terenie rywali były kłopoty, to statystyki na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są dla nas zdecydowanie na plus. Po raz ostatni obie ekipy spotkały się w sezonie 2020/2021, kiedy to w ramach meczu obecnej makroregionalnej III ligi wygraliśmy u siebie 1:0. Wcześniej graliśmy o punkty w ramach rozgrywek starej III ligi dolnośląsko-lubuskiej. W sezonie 2015/2016 zwyciężyliśmy u siebie 2:0, a najlepsze spotkanie rozegrali sezon wcześniej. W kampanii 2014/2015 rozbiliśmy przeciwników 5:1, a jedno z trafień zanotował obecny trener świdniczan - Grzegorz Borowy. Jedyna przegrana u siebie zanotowana została dawno, bo w sezonie 2013/2014. Ulegliśmy wtedy przyjezdnym 0:1.


Teraz czas na nowe rozdanie i kolejne starcie pomiędzy obiema drużynami. Z Piastem Żmigród spotkaliśmy się dość niedawno, bo podczas meczu sparingowego przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Po trzech trafieniach Michała Orzechowskiego wygraliśmy na wyjeździe 3:0! W nowy sezon lepiej weszli żmigrodzianie. Przed rozpoczęciem 13. kolejki spotkań Piast z dorobkiem 28 punktów (9 zwycięstw i 3 remisy) plasował się na pozycji lidera tabeli. Dziś wyprzedzony został przez Słowianina Wolibórz, który wygrał 1:0 z Moto-Jelczem Oława. Biało-zieloni wciąż plasują się na szóstej pozycji w tabeli, a ewentualna wygrana pozwoliłaby na awans o jedną lokatę.


Spotkanie pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Piastem Żmigród odbędzie się w niedzielę, 6 listopada. Start meczu rozgrywanego na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 13.30. Bilety w cenie 10 zł, kobiety i dzieci do lat 12 mają wstęp wolny. Wejście dla kibiców od głównej bramy OSiR-u (szlaban). Na tych, którzy nie dotrą na stadion czekać będzie tekstowa RELACJA LIVE.


13. kolejka IV ligi - grypa wschodnia:

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Piast Żmigród 6 listopada, 13:30

Piast Nowa Ruda - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:0

Polonia Trzebnica - Bielawianka Bielawa 1:3

Górnik Wałbrzych - Lechia Dzierżoniów 2:3

Sokół Marcinkowice - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2:1

Barycz Sułów - Galakticos Solna 1:2

Foto-Higiena Gać - Skałki Stolec 11:1

Moto Jelcz Oława - Słowianin Wolibórz 0:1

215 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page