top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

W sobotę ostatni akcent sezonu 2022/2023


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica dobrnęli niemal do mety jeśli chodzi o niezwykle wyczerpującą rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Ze względu na wcześniejszy koniec rozgrywek z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Europy UEFA Regions Cup, w których uczestniczy kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, jak również nasze znakomite występy w rozgrywkach Pucharu Polski, rozgrywaliśmy mecze średnio co 4,5 dnia (17 spotkań w 77 dni). To pokazuje skalę tego z czym musieli zmierzyć się zawodnicy, którzy na co dzień oprócz gry w piłkę wykonują także inne obowiązki zawodowe. W sobotę, 27 maja kończymy rozgrywki domowym meczem z Polonią Trzebnica.


Nasi najbliżsi rywale dość dawno stracili już szanse na zachowanie ligowego bytu. Trzebniczanie z dorobkiem 29 punktów na które składa się 7 zwycięstw, 8 remisów i 14 porażek plasują się obecnie na dwunastej pozycji w tabeli w stawce szesnastu zespołów. Goście sobotniej potyczki walczą jednak do końca. Przed dwoma tygodniami pokonali na wyjeździe Bielawiankę Bielawa 1:0, a w ostatniej serii spotkań napsuli sporo krwi walczącemu zaciekle o utrzymanie Orłowi Ząbkowice Śląskie, ulegając minimalnie 1:2. Teraz na ich horyzoncie w tej finałowej kolejce stanie drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku pomiędzy obiema ekipami górą byli podopieczni trenera Grzegorza Borowego, wygrywając na wyjeździe 2:1.


Nasi piłkarze po ostatnim, bardzo dobrym wyjazdowym występie przeciwko Piastowi Nowa Ruda i zwycięstwie 3:1 zapewnili sobie spokojne utrzymanie w rozgrywkach podczas bardzo trudnego sezonu 2022/2023 po zakończeniu którego dojdzie do reorganizacji IV ligi. Przypomnijmy, że z 32 uczestniczących obecnie drużyn, ligowy byt utrzyma zaledwie 13. Biało-zieloni są już pewni miejsca w pierwszej „5”, walcząc w korespondencyjnym pojedynku z Moto-Jelczem Oława. Obecnie oba zespoły mają w swoim dorobku po 52 „oczka”, lecz rywale legitymują się lepszym bilansem bezpośredniego meczu. Gramy o to, żeby przeskoczyć w tabeli ekipę trenera Zbigniewa Smółki, ale do tego potrzebny jest dobry wynik z Trzebnicą i potknięcie oławian. Przed Moto-Jelczem trudny, wyjazdowy bój z walczącym o utrzymanie Galakticosem Solna.

Mecz 30. kolejki pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Polonią Trzebnica odbędzie się w sobotę, 27 maja. Początek meczu rozgrywanego na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł, cały dochód ze sprzedaży wejściówek przeznaczony zostanie na operację serca 3-letniej Agatki Salamon, córeczki naszego biało-zielonego kapitana drużyny seniorów. Dla tych, którzy nie dotrą na stadion czekać będzie tekstowa RELACJA LIVE.


30. kolejka IV ligi – grupa wschodnia: Piast Żmigród – Piast Nowa Ruda 27 maja, 17:00 IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 27 maja, 17:00 Orzeł Ząbkowice Śląskie – Górnik Wałbrzych 27 maja, 17:00 Bielawianka Bielawa – Sokół Marcinkowice 27 maja, 17:00 Lechia Dzierżoniów – Barycz Sułów 27 maja, 17:00 Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Foto-Higiena Gać 27 maja, 17:00 Galakticos Solna – Moto Jelcz Oława 27 maja, 17:00 Skałki Stolec – Słowianin Wolibórz 27 maja, 17:00

188 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page