top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

W środę wielkie granie, ale jeszcze większe pomaganie!


Trwa walka o zdrowie i życie Agatki Salamon, która została zakwalifikowana do skomplikowanej, dwuetapowej operacji Double Switch w klinice w Bostonie. Jej koszt wraz z leczeniem i długotrwałą rehabilitacją wynosi aż 1,7 miliona złotych. W środę, 5 kwietnia do pomocy rusza cała społeczność klubu piłkarskiego IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, którego tata Agatki – Patryk jest zawodnikiem i jednocześnie kapitanem drużyny seniorów. Tego dnia świdniccy piłkarze w wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzyskiego Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej podejmą na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ekipę Słowianina Wolibórz, a podczas tego atrakcyjnie zapowiadającego się starcia trwać będzie akcja pomocowa dla małej Agatki!


– Agatka urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzoną wadą serca, występującą pod nazwą skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych. Jest to bardzo rzadka wada, która prowadzi do niewydolności serduszka. Ze względu na specyfikę wady bardzo często towarzyszy jej blok przedsionkowo – komorowy. U Agatki ma on już postać bloku zaawansowanego – z zapisami bloku całkowitego. Z tego powodu w styczniu tego roku Agatka trafiła do szpitala w trybie pilnym, była monitorowana przez kilka dni – dzięki lekom udało się uzyskać przyspieszenie rytmu serca – opisują rodzice dziewczynki.


Agatka jest cudownym, pełnym życia dzieckiem nieświadomym swojej choroby, dzielnie znosi wszystkie wizyty lekarskie, badania oraz przyjmuje leki. Uwielbia tańczyć, kolorować i robić sobie tatuaże pod wodą. – Na początku marcu tego roku Agatka została zakwalifikowana do skomplikowanej, dwuetapowej operacji Double Switch w klinice w Bostonie, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo – przedsionkowe. W Bostonie taka operacja jest przeprowadzana z najlepszymi wynikami, a ze względu na wiek Agatki, teraz jest ostatni moment by się jej podjąć. Pierwszy z dwóch etapów przygotuje lewą komorę serduszka do pracy na wyższym ciśnieniu i pobudzi ją do uzyskania odpowiedniej masy mięśniowej. Natomiast drugi etap operacji Double Switch – polega na całkowitej korekcji wady i umożliwia prawidłową pracę serca. Niestety koszt takiej operacji przekracza nasze możliwości finansowe, ponieważ zdrowe serduszko Agatki zostało wycenione na kwotę około 1,7 mln złotych. Ta zawrotna kwota zawiera dwie operacje, leczenie, rekonwalescencję oraz długą rehabilitację pozabiegową i jest jedyną szansą na życie bez strachu. Ze względu na złożoność wady i towarzyszący jej blok przedsionkowo-komorowy, serce Agatki jest jak tykająca bomba. Dlatego chcielibyśmy Was prosić o pomoc w zebraniu środków, które zapewnią Agacie zdrowe i długie życie, a nam jako rodzicom spokój o jej przyszłość. Mamy nadzieję, że przejdziecie z Nami tą trudną drogę i wspólnie będziemy cieszyć się z sukcesu! – dodają rodzice Agatki.


Gospodarze meczu – klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica starają się pozyskać jak najwięcej atrakcyjnych gadżetów, które będą losowane wśród posiadaczy biletów na spotkania finałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ze Słowianinem Wolibórz. Wejściówki w cenie 10 zł (organizatorzy zachęcają do zakupy większej ilości biletów) będą jednocześnie losami w loterii atrakcyjnych nagród. Ostateczna lista gadżetów do wylosowania ma być podana we wtorkowy wieczór, obecnie wiemy, że będą to m.in.: oryginalna koszulka meczowa IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z numerem 14 Patryka Salamona – taty Agatki, wiele okolicznościowych koszulek od firmy JAKO Polska, vouchery do restauracji Chillout, voucher na trening personalny do Kamila Partycznego – Studio FitKwadrat, smartfon Samsung Galaxy A03, lampa wisząca oraz talony do restauracji McDonald’s od Fundacji Łączy nas Football, piłka, soki jabłkowe z Sadu Burkatów, warcaby, piłkarzyki, klubowe planery na biurko, bidon, magnesy na lodówkę, proporczyki Polskiego Związku Piłki Nożnej, kominy na szyję, kolorowanki i książka o 100-letniej historii rozgrywek Pucharu Polski.


W poniedziałkowy wieczór doszedł jeszcze jeden atrakcyjny gadżet, a w całej sytuacji ukazane jest piękno sportu. Sześć lat temu Patryk Salamon będący kapitanem drużyny seniorów był wraz z prezesem klubu Dariuszem Stachurskim jedną z osób, która przekazała na ręce lidera środka pola – Dariusza Filipczaka (były gracz również m.in. Górnika Wałbrzych, Śląska Wrocław, Czarnych Żagań, RKS-u Radomsko, ŁKS-u Łódź, Odry Opole) pamiątkową koszulkę w podziękowaniu za lata gry w biało-zielonych barwach. Teraz po sześciu latach popularny „Fajka” postanowił oddać antyramę z pamiątkową koszulką świdnickiego zespołu z podpisami zawodników, by pomóc Patrykowi i jego córeczce Agatce. Ten atrakcyjny gadżet znajdzie się również wśród nagród, które będzie można wylosować w trakcie środowego meczu pucharowego.

Mecz finałowy regionalnego Pucharu Polski pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Słowianinem Wolibórz, którego stawką będzie awans na szczebel wojewódzki odbędzie się w środę, 5 kwietnia. Pierwszy gwizdek arbitra (doświadczony Kornel Paszkiewicz z Wrocławia – I i II liga) na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozlegnie się o godz. 17.00. Wejściówki w cenie 10 zł, organizatorzy zachęcają do zakupu większej ilości biletów, które zwiększą szansę podczas losowania atrakcyjnych nagród. Cały dochód uzyskany podczas trwania meczu i prowadzonej zbiórki przeznaczony zostanie na leczenie, operację i rehabilitacje 3-letniej dziewczynki. Zbiórka zgłoszona jest do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pod nazwą „Gramy dla Agatki Salamon”. – Bądźcie tego dnia razem z nami i wypełnijcie po brzegi trybuny stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tego dnia rozgrywane będą dwa mecze – jeden o wygraną na boisku, a drugi na trybunach o zdrowie i życie Agatki. Przyjdźcie, kupcie wejściówki, weźcie udział w licytacji nagród, a przede wszystkim pomóżcie potrzebującej dziewczynce i jej rodzicom – apelują organizatorzy zbiórki, przedstawiciele klubu IgnerHome Polonia-Stal Świdnica.

158 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page