top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Triumfowała Sandecja, biało-zieloni pierwsi w Lidze Europy


Za nami pierwszy w tym sezonie prestiżowy i mocno obsadzony turniej API Cup w Zakopanem z udziałem młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica. Na początek rywalizowali piłkarze z rocznika 2009, którzy wystąpili pod dowództwem trenerów Jakuba Rosiaka i Ryszarda Tyndla.


- Wzięliśmy udział w bardzo ciekawym turnieju z mocną obsadą. Czekało nas dużo grania. To był dla nas ogólnie dobry turniej, graliśmy piłką, stwarzaliśmy sporo sytuacji pod bramką przeciwnika, ale brakowało nam jednak wykończenia. Jak to chłopcy stwierdzili - za ładną grę, nikt punktów nie daje. Musimy wyciągnąć wnioski z błędów, jakie popełniliśmy i będzie dużo lepiej. Słowa uznania dla zawodników - grali 3 dni w ciężkich warunkach i w każdym meczu z pełnym zaangażowaniem. Na szczególne wyróżnienie zasługują Michał Hajduga i Natan Dudek, którzy zagrali praktycznie pełne 280 minut - ocenia trener Jakub Rosiak.


Ogólnie najlepsza w całym turnieju okazała się Sandecja Nowy Sącz, wyprzedzając Arkonię Szczecin i ekipę DAP Dębica. Biało-zieloni finiszowali ostatecznie na siódmej pozycji, a pierwszej w Lidze Europy!


Liga Mistrzów:

1. Sandecja Nowy Sącz

2. Arkonia Szczecin

3. DAP Dębica

4. MKS Błękitni Gąbin

5. Skra Częstochowa

6. AP 21 Kraków


Liga Europy:

1. Polonia-Stal Świdnica

2. Orły Płock

3. Lech Poznań FA Tarnobrzeg

4. Glinik Gorlice

5. AP Goal

6. Lech Poznań Nowa Dęba


Skład naszej drużyny: Sikora, Hajduga, Jeziorny, Zienkiewicz, Szukalski, Monica, Duda, Dudek, Kołakowski, Ślipek, Krystyniak, Piechurski, Mrzygłód, Studnicki.

332 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận


bottom of page