top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Rzeź niewiniątek w starciu ze Śląskiem!


Nadspodziewanie łatwo piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica poradzili sobie z drużyną Śląska Wrocław występującą w Centralnej Lidze Juniorów. Biało-zieloni zapisali na swoim koncie kolejny sparingowy triumf, a sam pojedynek w niczym nie przypominał bardzo wyrównanej batalii z ostatniego, letniego okresu przygotowawczego, kiedy to wygraliśmy z wrocławianami po wyrównanej walce 1:0.


Od samego początku do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze. W okolicy 15. minuty po kapitalnie rozegranej akcji, na prawym skrzydle został uwolniony Robert Myrta, który pomknął w stronę bramki, dograł do Oskara Trzepacza i było 1:0. Chwilę później Myrta wystąpił już w roli egzekutora. Świdnicki napastnik przyjął piłkę w polu karnym i skutecznie uderzył po długim słupku, nie dając golkiperowi Śląska szans na skuteczną interwencję. Miejscowi nie zamierzali zwalniać tempa i błyskawicznie zanotowali kolejne dwa trafienia. Na listę strzelców wpisali się Michał Orzechowski oraz Robert Myrta i zrobiło się 4:0. Wynik w pierwszej części gry ustalił Wojciech Sowa, trafiając na 5:0. Młodzi przyjezdni na przerwę schodzili z pokaźnym bilansem straconych goli, ale z drugiej strony nie mogli narzekać na brak szczęścia. Gdyby świdniczanie lepiej nastawili celowniki, to prowadzenie mogło, a nawet powinno być wyższe. Po zmianie stron obie ekipy zapisały na swoim koncie po jednym golu. Najpierw honorowe trafienie zanotowali zawodnicy Śląska z Centralnej Ligi Juniorów, a rezultat na 6:1 zamknął jeden z testowanych w świdnickich szeregach piłkarzy.


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w efektownym stylu zakończyli przedostatni mecz kontrolny przed startem sezonu 2022/2023. Próba generalna już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia. O godz. 12.00 na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy spadkowicza z III ligi i głównego pretendenta do triumfu w rozgrywkach grupy zachodniej IV ligi – zespół Karkonoszy Jelenia Góra.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Śląsk Wrocław CLJ 6:1 (5:0)


Skład: Kot, Moskwa, Salamon, Kasprzak, Kotyla, Filipczak, Sowa, Myrta, Paszkowski, Orzechowski, Trzepacz, Doliński, Kozachenko, Traczyk, Białasik, Czochara, Ilski, Migas, Michta i 2 zawodników testowanych.

762 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page