Szukaj
  • MKS Polonia-Stal Świdnica

Rozstrzelani przez rezerwy lubińskiego Zagłębia


Jak najszybciej o zaległym meczu 6. kolejki makroregionalnej III ligi muszą zapomnieć piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni zagrali słabo i wyraźnie ulegli na wyjeździe rezerwom Zagłębia Lubin, wzmocnionym tego dnia przez kilku piłkarzy znajdujących się na co dzień przy pierwszej drużynie. 

Do dyspozycji trenerów gospodarzy był między innymi 27-letni duński obrońca Soren Reese, wypożyczony na rok z FC Midtjylland za ponad 1,5 miliona złotych. W kadrze znaleźli się także Mateusz Bartolewski, Jakub Sypek, któremu wróży się ciekawą karierę, czy choćby nasz były piłkarz, Jakub Rogalski. Do 41. minuty nic ni zapowiadało jakichkolwiek problemów, a sprawa wyniku była otwarta. Więcej piłką grali lubinianie, ale goście solidnie trzymali się z tyłu i również potrafili zagrozić miejscowej bramce. W końcówce pierwszej odsłony dwie straty kosztowały nas utratę goli autorstwa Błażeja Czubana i Bartosza Zynka. Po zmianie stron lubinianie nie pozwolili nam na powrót do tego spotkania, dociskając biało-zielonych już w pierwszych minutach. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Sypek i było 4:0. Świdniczanie starali się o wywalczenie choćby honorowego gola, lecz w tym pojedynku strzelali tylko rywale. Z rzutu karnego skutecznie przymierzył Daniel Dudziński, a rezultat ustalił Mateusz Bartolewski. Nasi piłkarze ponieśli zatem bolesną klęskę, przegrywając aż 0:6. O tym spotkaniu muszą jednak błyskawicznie zapomnieć, wyciągnąć wnioski, bowiem w sobotę, 19 września kolejny bój o punkty. Do Świdnicy zawita Rekord Bielsko Biała, a start meczu zaplanowano na godz. 15.00. Do dyspozycji trenera będą pauzujący za kartki Patryk Paszkowski i Robert Myrta, a z drużyną trenuje już brazylijski stoper, EDil De Souza Barros. Gorsza informacja dotyczy niestety innego środkowego obrońcy, Patryka Salamona, który dostał w Lubinie urazu palca u stopy. Liczymy, że to nic poważnego i Salamon szybko wróci na boiska.


Zagłębie II Lubin – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 6:0 (2:0)


Skład: B. Kot, B. Paszkowski (68′ Ł. Kot), Salamon (68′ Stachurski), Białas, Kozachenko, Sowa, Borowy (54′ Szczygieł), Szuba, Baumgarten, Tragarz (54′ Botura), Jaroszyński (54′ Krakowski).

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie