top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Rozstrzelani przez rezerwy lubińskiego Zagłębia


Jak najszybciej o zaległym meczu 6. kolejki makroregionalnej III ligi muszą zapomnieć piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni zagrali słabo i wyraźnie ulegli na wyjeździe rezerwom Zagłębia Lubin, wzmocnionym tego dnia przez kilku piłkarzy znajdujących się na co dzień przy pierwszej drużynie. 

Do dyspozycji trenerów gospodarzy był między innymi 27-letni duński obrońca Soren Reese, wypożyczony na rok z FC Midtjylland za ponad 1,5 miliona złotych. W kadrze znaleźli się także Mateusz Bartolewski, Jakub Sypek, któremu wróży się ciekawą karierę, czy choćby nasz były piłkarz, Jakub Rogalski. Do 41. minuty nic ni zapowiadało jakichkolwiek problemów, a sprawa wyniku była otwarta. Więcej piłką grali lubinianie, ale goście solidnie trzymali się z tyłu i również potrafili zagrozić miejscowej bramce. W końcówce pierwszej odsłony dwie straty kosztowały nas utratę goli autorstwa Błażeja Czubana i Bartosza Zynka. Po zmianie stron lubinianie nie pozwolili nam na powrót do tego spotkania, dociskając biało-zielonych już w pierwszych minutach. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Sypek i było 4:0. Świdniczanie starali się o wywalczenie choćby honorowego gola, lecz w tym pojedynku strzelali tylko rywale. Z rzutu karnego skutecznie przymierzył Daniel Dudziński, a rezultat ustalił Mateusz Bartolewski. Nasi piłkarze ponieśli zatem bolesną klęskę, przegrywając aż 0:6. O tym spotkaniu muszą jednak błyskawicznie zapomnieć, wyciągnąć wnioski, bowiem w sobotę, 19 września kolejny bój o punkty. Do Świdnicy zawita Rekord Bielsko Biała, a start meczu zaplanowano na godz. 15.00. Do dyspozycji trenera będą pauzujący za kartki Patryk Paszkowski i Robert Myrta, a z drużyną trenuje już brazylijski stoper, EDil De Souza Barros. Gorsza informacja dotyczy niestety innego środkowego obrońcy, Patryka Salamona, który dostał w Lubinie urazu palca u stopy. Liczymy, że to nic poważnego i Salamon szybko wróci na boiska.


Zagłębie II Lubin – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 6:0 (2:0)


Skład: B. Kot, B. Paszkowski (68′ Ł. Kot), Salamon (68′ Stachurski), Białas, Kozachenko, Sowa, Borowy (54′ Szczygieł), Szuba, Baumgarten, Tragarz (54′ Botura), Jaroszyński (54′ Krakowski).

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page