top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Rewanż na Ślęzie, finisz na znakomitej trzeciej lokacie!


To była świetna wiosna w wykonaniu juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Biało-zieloni prowadzeni przez trenera Grzegorza Borowego uplasowali się na trzeciej pozycji na zakończenie rozgrywek i co warte podkreślenia, nie zaznali na swoim terenie goryczy porażki, remisując u siebie z dwójką czołowych ekip - FC Academy Wrocław i Miedzią Legnica!


Świdniczanie chcieli zrewanżować się Ślęzie Wrocław za wysoką, wyjazdową porażkę z pierwszego pojedynku. Po bardzo słabych w naszym wykonaniu zawodach i ewidentnym braku przysłowiowego farta, nasi piłkarze ulegli 2:5. Gospodarze mocno "ostrzyli sobie zatem zęby" na kolejny bój obu drużyn. W rewanżu wiele goli nie padło, ale co najbardziej istotne - miejscowi zapewnili sobie pełną pulę punktów. Zwycięskie trafienie padło już w 11. minucie, a na listę strzelców wpisał się bardzo dobrze prezentujących się w ostatnich tygodniach Paweł Michta. Ten zawodnik nota bene zaliczył tego samego dnia debiut w barwach pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica w wygranym spotkaniu przeciwko Foto-Higienie Gać (3:2). Konfrontacja ze Ślęzą zakończyła się rezultatem 1:0. Nasza ekipa z dorobkiem 27 punktów uplasowała się ostatecznie na fantastycznym trzecim miejscu na zakończenie rozgrywek ligi dolnośląskiej juniorów młodszych, tracąc cztery punkty zarówno do triumfatora - FC Academy Wrocław, jak i do Miedzi Legnica. Warto ponadto odnotować debiuty w zespole juniorów młodszych trójki trampkarzy. Podczas batalii ze Ślęzą szlify w starcie ze starszymi kolegami zbierali Hubert Lipiński, Patryk Paliński i Eryk Korab.


Polonia-Stal Świdnica - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)


Polonia-Stal: Telicki, Staroń (46' Duma), Ratajczak (65' Paliński), Kruczek, Bujak, Kaźmierczak, Michta (46' Szewczyk), Kałwak (60' Korab), Migas, J. Solarz (65' Lipiński), Król (60' Bogacki).

353 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page