top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Pokażmy charakter w kolejnych derbach [BĘDZIE LIVE]


Po fatalnym spotkaniu przeciwko Lechii Dzierżoniów (porażka 0:4), piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica będą starali się wrócić na zwycięską ścieżkę. Zadanie nie będzie należało do łatwych, bowiem biało-zieloni już dziś – w środę, 3 maja powalczą na wyjeździe z Bielawianką Bielawa.


Choć podopieczni Zbigniewa Soczewskiego plasują się w drugiej połowie w tabeli i są już praktycznie pogodzeni ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej, to w tym sezonie są niesłychanie niewygodni dla faworytów i wyżej notowanych ekip. Bielawianie sprawiali kłopoty i urywali pynkty niemalże wszystkim zespołom z górnej połowy tabeli, wygrywając z Piastem Nowa Ruda, czy remisując z Lechią Dzierżoniów, Piastem Żmigród, Moto-Jelczem Oława, Galakticosem Solna, Orłem Ząbkowice Śląskie, czy Baryczą Sułów. Warto dodać fakt, że Bielawianka nieznacznie lepiej w tym sezonie spisuje się na wyjazdach, gdzie wywalczyła 14 z 24 zdobytych w tym sezonie punktów. Obecnie nasi najbliżsi rywale znajdują się na 12. pozycji w tabeli grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi.


Znacznie lepiej wygląda w ligowym zestawieniu lokata piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego przed feralnym starciem przeciwko Lechii Dzierżoniów zanotowali serię trzech ligowych zwycięstw z rzędu, a biorąc pod uwagę jeszcze starcia w ramach Pucharu Polski, to licznik wynosił pięć meczów. Biało-zieloni z dorobkiem 45 „oczek” znajdują się na 4. miejscu. Taki dorobek przy planowanej reorganizacji ligi i spadku nawet 10 zespołów, nie daje jeszcze spokoju i gwarancji. Z Bielawą po prostu trzeba zagrać znacznie lepiej niż miało to miejsce w sobotę, 29 kwietnia przeciwko Lechii i przypomnieć sobie choćby pierwsze, jesienne spotkanie. Nasz zespół wygrał 22 października 3:0 po trafieniach Oskara Trzepacza, Patryka Salamona i Wojciecha Sowy.


Teraz czas na rewanż. Spotkanie pomiędzy Bielawianką Bielawa a IgnerHome Polonią-Stal Świdnica odbędzie się już dziś – w środę, 3 maja, start o godz. 17.00 w Bielawie.


25. kolejka IV ligi – grupa wschodnia:

Piast Żmigród – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3 maja, 17:00

Bielawianka Bielawa – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 3 maja, 17:00

Lechia Dzierżoniów – Piast Nowa Ruda 3 maja, 17:00

Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Polonia Trzebnica 3 maja, 17:00

Galakticos Solna – Górnik Wałbrzych 3 maja, 17:00

Skałki Stolec – Sokół Marcinkowice 3 maja, 16:00

Słowianin Wolibórz – Barycz Sułów 3 maja, 13:00

Moto Jelcz Oława – Foto-Higiena Gać 3 maja, 17:00

86 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page