top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Połowiczny sukces biało-zielonych juniorów


W odmiennych nastrojach kończyli ostatnią serię spotkań juniorzy starsi i juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Pierwsi musieli uznać wyższość wzmocnionego na tej pojedynek Górnika Polkowice, drudzy zainkasowali pełną pulę punktów w starciu przeciwko Konfeksowi Legnica.


W sobotę, 4 września na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowali się biało-zieloni juniorzy starsi. Podopieczni trenera Jakuba Rosiaka podejmowali Górnika Polkowice. Ze względu na fakt, że w weekend wolne zrobili sobie pierwszoligowi seniorzy polkowickiego klubu, to na terenie OSiR-u pojawiło się kilku graczy ocierających się o kadrę pierwszej drużyny występującej na zapleczu polskiej ekstraklasy. Biało-zieloni próbowali podejść bez respektu do faworyzowanego rywala, starali się grać swoje, ale zostali w pierwszej połowie wypunktowani przez swojego oponenta. Najpierw rozpoczęło się od dwóch trafień Oskara Leopolda, a później Wojciecha Telickiego pokonali jeszcze Kacper Deka i Marcel Śmietana. W drugiej połowie miejscowi nie rezygnowali z walki, zagrali odważniej i ostatecznie zdołali zanotować honorowe trafienie na 1:4. Autorem ostatniego w tym meczu gola był Wiktor Smoczyk. W kolejnym boju świdniczanie poszukają punktów w Oławie, mierząc się z tamtejszym Moto-Jelczem (sobota, 11 września).


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Górnik Polkowice 1:4 (0:4)


Skład: Telicki (55' Przyborowski), Staroń, Markowski (46' Dyś), Ilski (55' Smoczyk), Kawiński, Kaźmierczak, Dubojski, Czochara, Jajko (46' Król), Michta (70' Czyż), Kozdrowski (46' Pienio).Dzień później na murawę Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyszli juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica trenera Tomasza Oleksego. Choć na własne życzenie wprowadzaliśmy w swoje szeregi sporo nerwowości, to ostatecznie udało się osiągnąć cel i zgarnąć pełną pulę punktów. Biało-zieloni goszczący swoich rywali dość wyjątkowo jak na tę porę roku na sztucznym boisku rozpoczęli spotkanie nieźle, bo od prowadzenia 1:0. Przeciwnicy do przerwy wyrównali, a po zmianie stron objęli prowadzenie 2:1 (trafienia Dominika Janasa i Marcela Zwińskiego). Ta sytuacja nie podłamała gospodarzy, którzy zdołali odrobić straty z nawiązką i wygrać finalnie 4:2. Gole dla zwycięzców podczas tego starcia strzelali: Kacper Szewczyk, Jakub Król, Eryk Korab i Hubert Lipiński.W kolejnej serii spotkań biało-zieloni powalczą na wyjeździe z dobrze nam znanym zespołem Ślęzy Wrocław.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Konfeks Legnica 4:2 (1:1)


Skład: Widła, Holband (75' Cybruch), Król, Kruczek (55' Szewczyk), Ratajczak, Kałwak, Migas, Korab (85' Szeremeta), Zaczyński (55' Lipiński), Gliwa (85' Safian), Błasz (65' Malinowski).

241 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page