Szukaj
  • MKS Polonia-Stal Świdnica

Połowiczny sukces biało-zielonych juniorów


W odmiennych nastrojach kończyli ostatnią serię spotkań juniorzy starsi i juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Pierwsi musieli uznać wyższość wzmocnionego na tej pojedynek Górnika Polkowice, drudzy zainkasowali pełną pulę punktów w starciu przeciwko Konfeksowi Legnica.


W sobotę, 4 września na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowali się biało-zieloni juniorzy starsi. Podopieczni trenera Jakuba Rosiaka podejmowali Górnika Polkowice. Ze względu na fakt, że w weekend wolne zrobili sobie pierwszoligowi seniorzy polkowickiego klubu, to na terenie OSiR-u pojawiło się kilku graczy ocierających się o kadrę pierwszej drużyny występującej na zapleczu polskiej ekstraklasy. Biało-zieloni próbowali podejść bez respektu do faworyzowanego rywala, starali się grać swoje, ale zostali w pierwszej połowie wypunktowani przez swojego oponenta. Najpierw rozpoczęło się od dwóch trafień Oskara Leopolda, a później Wojciecha Telickiego pokonali jeszcze Kacper Deka i Marcel Śmietana. W drugiej połowie miejscowi nie rezygnowali z walki, zagrali odważniej i ostatecznie zdołali zanotować honorowe trafienie na 1:4. Autorem ostatniego w tym meczu gola był Wiktor Smoczyk. W kolejnym boju świdniczanie poszukają punktów w Oławie, mierząc się z tamtejszym Moto-Jelczem (sobota, 11 września).


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Górnik Polkowice 1:4 (0:4)


Skład: Telicki (55' Przyborowski), Staroń, Markowski (46' Dyś), Ilski (55' Smoczyk), Kawiński, Kaźmierczak, Dubojski, Czochara, Jajko (46' Król), Michta (70' Czyż), Kozdrowski (46' Pienio).Dzień później na murawę Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyszli juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica trenera Tomasza Oleksego. Choć na własne życzenie wprowadzaliśmy w swoje szeregi sporo nerwowości, to ostatecznie udało się osiągnąć cel i zgarnąć pełną pulę punktów. Biało-zieloni goszczący swoich rywali dość wyjątkowo jak na tę porę roku na sztucznym boisku rozpoczęli spotkanie nieźle, bo od prowadzenia 1:0. Przeciwnicy do przerwy wyrównali, a po zmianie stron objęli prowadzenie 2:1 (trafienia Dominika Janasa i Marcela Zwińskiego). Ta sytuacja nie podłamała gospodarzy, którzy zdołali odrobić straty z nawiązką i wygrać finalnie 4:2. Gole dla zwycięzców podczas tego starcia strzelali: Kacper Szewczyk, Jakub Król, Eryk Korab i Hubert Lipiński.W kolejnej serii spotkań biało-zieloni powalczą na wyjeździe z dobrze nam znanym zespołem Ślęzy Wrocław.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Konfeks Legnica 4:2 (1:1)


Skład: Widła, Holband (75' Cybruch), Król, Kruczek (55' Szewczyk), Ratajczak, Kałwak, Migas, Korab (85' Szeremeta), Zaczyński (55' Lipiński), Gliwa (85' Safian), Błasz (65' Malinowski).

236 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie