top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Piłkarski szlagier jesieni w Dzierżoniowie! [BĘDZIE LIVE]Jedni i drudzy nie zaznali dotąd w sezonie 2021/2022 goryczy porażki. Mimo, iż drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zanotowała na inaugurację sezonu remis przeciwko Pogoni Oleśnica, to później razem z meczami Pucharu Polski zapisała na swoim koncie dziewięć wygranych z rzędu. Licznik Lechii Dzierżoniów wskazuje na dziesięć kolejnych triumfów. Teraz obie ekipy "skrzyżują ze sobą rękawice" w absolutnym hicie rundy jesiennej grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej!


Dzierżoniowianie są triumfatorami poprzedniej kampanii rozgrywkowej, ale w barażu o wymarzoną III ligę ulegli nieznacznie po rzutach karnych Karkonoszom Jelenia Góra (w obu meczach wynik 2:2). Przed startem nowego sezonu lechiści wzmocnili się kilkoma doświadczonymi zawodnikami i od samego początku uważani byli za jednego z głównych pretendentów do osiągnięcia celu jakim jest awans na szczebel makroregionalny. To na razie pokazują wyniki - Lechia przewodzi stawce z kompletem punktów. Patrząc na uzyskane dotąd rezultaty i fakt, że sobotni mecz rozegra na własnym terenie będzie faworytem tego pojedynku. Biało-zieloni po raz pierwszy w tym sezonie do meczu podejdą raczej w roli pretendenta, ale czym to nam przeszkadza w uzyskaniu korzystnego dla nas rezultatu...(?) Z jednej strony średnia wieku i doświadczenie sporej grupy zawodników Lechii przemawia za gospodarzami, z drugiej strony to goście w ubiegłym sezonie mieli możliwość rywalizowania na wyższym poziomie rozgrywkowym, co zaowocowało z pewnością zebraniem bezcennych szlifów.


Lechia w rozgrywkach ligowym legitymuje się dorobkiem 7 wygranych meczów i bilansem goli 27:4. Większość zwycięstw było bardzo przekonujących, jak choćby triumfy 6:1 nad Polonią Trzebnica, 5:1 nad AKS-em Strzegom, czy 4:0 nad MKP Wołów. Ostatnie dwie wygrane były jednak nieco mniej efektowne - 2:1 z Piastem Nowa Ruda i 2:0 z Bielawianką Bielawa. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica po kilku pojedynkach "na zawał serca", gdzie odnosiliśmy zwycięstwa różnicą jednego trafienia lub musieliśmy je wydzierać w doliczonym czasie gry jak w Wierzbicach, w ostatniej serii spotkań zagrali kapitalne zawody. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego w hicie kolejki nie dali najmniejszych szans trzeciej w stawce Baryczy Sułów (3:0), która może być zadowolona, że wyjechała ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z zaledwie takim straconym bagażem goli. Podsumowując widać, że wcześniejsze wygrane spotkania zbudowały siłę i morale świdnickiej drużyny, bo nie od dziś wiadomo, że sztuką jest zwyciężyć wtedy, kiedy nie do końca na placu gry wszystko wychodzi. Tak właśnie było do tej pory, a w ostatniej kolejce biało-zieloni dali już próbkę swoich umiejętności, co pokazuje, że forma IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rośnie! Teraz czas na próbę absolutnie najwyższych lotów w sezonie 2021/2022 i starcie z faworyzowaną Lechią Dzierżoniów.


Do konfrontacji pomiędzy liderem tabeli - Lechią Dzierżoniów a trzecią w stawce ekipą IgnerHome Polonii-Stali Świdnica dojdzie w sobotę, 2 października. Start meczu na terenie naszych rywali o 15.00. Ze względu na remont dzierżoniowskiego obiektu, mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Zapraszamy jednak na tekstową RELACJE LIVE z tego spotkania.


8. kolejka grupy wschodniej IV ligi:

GKS Mirków/Długołęka - Orzeł Ząbkowice Śląskie 2 października, 15:00

Piast Żerniki Wrocław - Słowianin Wolibórz 2 października, 15:00

WKS Wierzbice - Sokół Marcinkowice 2 października, 15:00

Barycz Sułów - Pogoń Oleśnica 3 października, 15:00

Lechia Dzierżoniów - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2 października, 15:00

AKS Strzegom - Bielawianka Bielawa 2 października, 15:00

Moto Jelcz Oława - Piast Nowa Ruda 2 października, 15:00

MKP Wołów - Polonia Trzebnica 3 października, 15:00373 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page