top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Pewny triumf na terenie naszych południowych sąsiadów


To był bardzo pracowity dzień dla piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Dziś w godzinach popołudniowych biało-zieloni rozegrali aż dwie gry kontrolne, mierząc się w czeskim Vrchlabi z ekipą TJ Dvur Kralove nad Labem, a także w Bielawie z tamtejszą Bielawianką. Sparingi wyszły na remis, zarówno jeśli chodzi o wygrane, jak i o bilans goli…Mecz rozgrywany na terenie naszych południowych sąsiadów rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia świdniczan. Już w 44. sekundzie wykorzystaliśmy błąd zbyt wysoko ustawionej defensywy rywali. Szymon Tragarz zdołał się rozpędzić i pewnie umieścił piłkę w sieci. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0, ale brakło precyzji. Po kwadransie gra nieco się wyrównała, przeciwnicy odpowiedzieli golem i nie rezygnowali z dalszych ataków. Dość ostro grający Czesi nie przebierali w środkach, często nie odstawiali nogi, ale pod koniec inauguracyjnej odsłony skarciliśmy ich jeszcze dwukrotnie. Najpierw piłkę do sieci wpakował Damian Kasprzak, a dosłownie kilkadziesiąt sekund później zawodnik testowany. Po zmianie stron utrzymywaliśmy wysokie tempo spotkania i zanotowaliśmy kolejne trafienia. Najpierw świetnie w okolicy linii pola karnego odnalazł się Paweł Michta, który uzyskał asystę przy golu Grzegorza Zygadło, a następnie obaj panowie zamienili się rolami. W roli podającego wystąpił Zygadło, a z gola mógł cieszyć się Michta. W 64. minucie było już 6:1 dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica po golu zdobytym głową przez Wojciecha Sowę. Rezultat spotkania na 6:2 dla świdnickiej ekipy ustalił jednak czeski czwartoligowiec, który do sieci trafił jako ostatni.


TJ Dvur Kralove nad Labem – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:6 (1:3)


Skład: Kot, Kozachenko, Salamon, Kasprzak, Migas, Sowa, Stachurski, Szuba, Tragarz, Zygadło, Myrta, Kusio, Michta, zawodnik testowany


Bardzo cenne doświadczenie zebrała grupa juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica trenera Jakub Rosiaka, która wspomagana kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny biało-zielonego klubu rywalizowała na wyjeździe z czwartoligową seniorską ekipą Bielawianki Bielawa. Nasi piłkarze walczyli dzielnie, ale górę, szczególnie w drugiej części gry wzięło boiskowe doświadczenie. Gospodarze finalnie wygrali to spotkanie 4:0.


Bielawianka Bielawa – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 4:0 (1:0)


Skład: Szczepaniuk, Dubojski, F. Tragarz, Białas, Markowski, Trzyna, Metelica, Gliwa, Pasek, Król, Dyś, Przyborowski, Czyż, Kasprzycki, Ratajczak, Bujak, Jajko.

107 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментари


bottom of page