top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Ostatnia delegacja w tym roku [BĘDZIE RELACJA LIVE]


Piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica czeka przedostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2022/2023 na boiskach grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi, ale ostatni rozgrywany na wyjeździe. Biało-zieloni w sobotę, 19 listopada zagrają na boisku Polonii Trzebnica.


Jedno jest pewnie, przed piętnastą serią spotkań trzebniczanie są prawdziwymi liderami jeśli chodzi o dysproporcję meczów rozgrywanych u siebie do pojedynków wyjazdowych. Polonia u siebie zagrała tylko czterokrotnie i aż dziewięciokrotnie musiała walczyć na terenie przeciwników. Trzeba zwrócić uwagę, że nasi najbliżsi rywale występując w roli gospodarzy mają bilans na plus (2 wygrane, 1 remis i 1 porażka). Dodajmy jednak, że triumfy odniesione zostały w starciu z najsłabszymi w stawce – Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki i Skałkami Stolec, a do tego doszedł remis z Moto-Jelczem Oława i porażka z Bielawianką Bielawa. Trzebniczanie na wyjazdach też potrafili walczyć i trzeba odnotować choćby remis 3:3 ze Słowianinem Wolibórz. Obecnie z dorobkiem 16 punktów Polonia Trzebnica znajduje się na 9. lokacie w tabeli.


Sześć „oczek” więcej mają na swoim koncie prowadzeni przez trenera Grzegorza Borowego piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni plasują się na szóstej pozycji w stawce, mając tyle samo punktów, co piąta Foto-Higiena Gać. Świdniczanie od czterech spotkań są niepokonani, wygrywając w tym czasie z Bielawianką Bielawa, remisując z Orłem Ząbkowice Śląskie i Piastem Żmigród, a ostatnio zwyciężając Piasta Nowa Ruda. Nie można zapomnieć, że teren w Trzebnicy jest statystycznie jednym z ulubionych dla świdniczan. To właśnie tam grając na wyjeździe udaje nam się regularnie punktować i oby tak było dalej. W ubiegłym sezonie wygraliśmy 3:0, a w poprzednich meczach 1:0, 3:0, 4:0 i 1:0. Po raz ostatni trzebniczanie wygrali z nami grając u siebie w sezonie 2012/2013 (wynik 3:2).


Pojedynek pomiędzy Polonią Trzebnica a IgnerHome Polonią-Stal Świdnica odbędzie się w sobotę, 19 listopada. Początek starcia rozgrywanego na obiekcie Fair Play Arena przy ulicy Sportowej o godz. 13.00. Zapraszamy na tekstową RELACJĘ LIVE z tego meczu.


15. kolejka IV ligi – grupa wschodnia:

Piast Nowa Ruda – Piast Żmigród 19 listopada, 13:00

Polonia Trzebnica – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 19 listopada, 13:00

Górnik Wałbrzych – Orzeł Ząbkowice Śląskie 19 listopada, 13:00

Sokół Marcinkowice – Bielawianka Bielawa 19 listopada, 11:00

Barycz Sułów – Lechia Dzierżoniów 19 listopada, 13:00

Foto-Higiena Gać – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 19 listopada, 13:00

Moto Jelcz Oława – Galakticos Solna 19 listopada, 13:00

Słowianin Wolibórz – Skałki Stolec 19 listopada, 12:00

168 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page