top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Nasi piłkarze mistrzami Dolnego Śląska i w „16” najlepszych drużyn w Polsce!


W znakomitym stylu piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, występujący pod szyldem zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostali mistrzami województwa dolnośląskiego w kategorii wiekowej U-12 podczas wojewódzkiego finału XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – nieoficjalnych mistrzostw Polski dla najmłodszych zawodników. Nasi piłkarze awansowali do wielkiego, ogólnopolskiego finału, który zgromadzi na starcie 16 najlepszych zespołów – mistrzów swoich województw i odbędzie się w połowie czerwca w Warszawie!


Dzięki wspólnemu projektowi pod tytułem klasy sportowe w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy pod patronatem klubu IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica oraz rodziców, którzy zaufali nam i oddali dzieciaki do tych klas, co niejednokrotnie wiąże się ze zmianą szkoły i całego środowiska, jak również ciężkiej pracy tych chłopaków w klubie i w szkole, jesteśmy w najlepszej szesnastce drużyn w Polsce. Jesteśmy mistrzami Dolnego Śląska i bardzo się z tego powodu cieszymy. Nasi zawodnicy zagrają w finale ogólnopolskim w Warszawie i zobaczą w nagrodę mecz Polska – Niemcy rozgrywanym na Stadionie Narodowym. Łatwo nie było… Po drugim meczu wydawało się, że możemy być poza turniejem, bo graliśmy tak, że bolało od samego patrzenia! Potrzebowaliśmy aż 6 goli w ostatnim meczu żeby wyjść z grupy, no i drużyna odpaliła… wygrywając kolejne mecze już bez straty bramki. Pracujemy dalej, a w Warszawie postaramy się godnie reprezentować klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, Szkołę Podstawową nr 6 i Miasto Świdnica, ale teraz musimy szybko wrócić na ziemię, bo już jutro (wtorek, 23 maja) gramy z Miedzią Legnica w I lidze dolnośląskiej młodzików – komentuje trener świdnickiego zespołu, Mariusz Krupczak.


Drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy w grupie wygrała najpierw 3:1 z zespołem z Czarnego Boru, a następnie zremisowała 2:2 z Polkowicami. W starciu przeciwko ekipie z Bielawy trzeba było szybko rozwiązać worek z golami i wygrać przekonująco. To się udało, bowiem piłkarze dowodzeni na turnieju przez trenera Mariusza Krupczaka pokonali Bielawę aż 9:0. W ćwierćfinale przyszedł czas na pojedynek ze Szkołą Podstawową z Nowej Rudy. Biało-zieloni pomyślnie przebrnęli tą przeszkodę, zwyciężając 3:0. W półfinale czekał już na nas niezwykle mocny SMS Junior Wrocław, o którego sile stanowili zawodnicy Śląska Wrocław i FC Academy Wrocław. Świdniczanie wygrali 1:0 i awansowali do wielkiego finału. Tam czekała na nas drużyna z Trzebnicy, którą również odprawiliśmy z kwitkiem, triumfując w wymiarze 1:0.


Piłkarze reprezentujący na co dzień barwy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, a występujący na Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostali mistrzami Dolnego Śląska, są w najlepszej „16” drużyn w kraju i w połowie czerwca powalczą w Warszawie w wielkim, ogólnopolskim finale. To wspaniały sukces drużyny, klubu IgnerHome Polonia-Stal Świdnica i Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Dodajmy, że oprócz sukcesu całej drużyny, po nagrodę dla najlepszego golkipera całego turnieju sięgnął nasz bramkarz Feliks Dudek. Dolnośląskie finały w kategoriach U-8, U-10 i U-12 odbywają się w dniach 22-24 maja na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Skład SP 6 Świdnica: Feliks Dudek, Michał Głowacki, Hubert Głogiewicz, Bruno Stachyra, Maciej Politanski, Kacper Monica, Kacper Witaszczyk, Michał Magierowski, Leon Stachyra, Aleksander Stasiak.

227 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page