top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Nasi piłkarze mistrzami Dolnego Śląska i w „16” najlepszych drużyn w Polsce!


W znakomitym stylu piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, występujący pod szyldem zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostali mistrzami województwa dolnośląskiego w kategorii wiekowej U-12 podczas wojewódzkiego finału XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – nieoficjalnych mistrzostw Polski dla najmłodszych zawodników. Nasi piłkarze awansowali do wielkiego, ogólnopolskiego finału, który zgromadzi na starcie 16 najlepszych zespołów – mistrzów swoich województw i odbędzie się w połowie czerwca w Warszawie!


Dzięki wspólnemu projektowi pod tytułem klasy sportowe w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy pod patronatem klubu IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica oraz rodziców, którzy zaufali nam i oddali dzieciaki do tych klas, co niejednokrotnie wiąże się ze zmianą szkoły i całego środowiska, jak również ciężkiej pracy tych chłopaków w klubie i w szkole, jesteśmy w najlepszej szesnastce drużyn w Polsce. Jesteśmy mistrzami Dolnego Śląska i bardzo się z tego powodu cieszymy. Nasi zawodnicy zagrają w finale ogólnopolskim w Warszawie i zobaczą w nagrodę mecz Polska – Niemcy rozgrywanym na Stadionie Narodowym. Łatwo nie było… Po drugim meczu wydawało się, że możemy być poza turniejem, bo graliśmy tak, że bolało od samego patrzenia! Potrzebowaliśmy aż 6 goli w ostatnim meczu żeby wyjść z grupy, no i drużyna odpaliła… wygrywając kolejne mecze już bez straty bramki. Pracujemy dalej, a w Warszawie postaramy się godnie reprezentować klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, Szkołę Podstawową nr 6 i Miasto Świdnica, ale teraz musimy szybko wrócić na ziemię, bo już jutro (wtorek, 23 maja) gramy z Miedzią Legnica w I lidze dolnośląskiej młodzików – komentuje trener świdnickiego zespołu, Mariusz Krupczak.


Drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy w grupie wygrała najpierw 3:1 z zespołem z Czarnego Boru, a następnie zremisowała 2:2 z Polkowicami. W starciu przeciwko ekipie z Bielawy trzeba było szybko rozwiązać worek z golami i wygrać przekonująco. To się udało, bowiem piłkarze dowodzeni na turnieju przez trenera Mariusza Krupczaka pokonali Bielawę aż 9:0. W ćwierćfinale przyszedł czas na pojedynek ze Szkołą Podstawową z Nowej Rudy. Biało-zieloni pomyślnie przebrnęli tą przeszkodę, zwyciężając 3:0. W półfinale czekał już na nas niezwykle mocny SMS Junior Wrocław, o którego sile stanowili zawodnicy Śląska Wrocław i FC Academy Wrocław. Świdniczanie wygrali 1:0 i awansowali do wielkiego finału. Tam czekała na nas drużyna z Trzebnicy, którą również odprawiliśmy z kwitkiem, triumfując w wymiarze 1:0.


Piłkarze reprezentujący na co dzień barwy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, a występujący na Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostali mistrzami Dolnego Śląska, są w najlepszej „16” drużyn w kraju i w połowie czerwca powalczą w Warszawie w wielkim, ogólnopolskim finale. To wspaniały sukces drużyny, klubu IgnerHome Polonia-Stal Świdnica i Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Dodajmy, że oprócz sukcesu całej drużyny, po nagrodę dla najlepszego golkipera całego turnieju sięgnął nasz bramkarz Feliks Dudek. Dolnośląskie finały w kategoriach U-8, U-10 i U-12 odbywają się w dniach 22-24 maja na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Skład SP 6 Świdnica: Feliks Dudek, Michał Głowacki, Hubert Głogiewicz, Bruno Stachyra, Maciej Politanski, Kacper Monica, Kacper Witaszczyk, Michał Magierowski, Leon Stachyra, Aleksander Stasiak.

228 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentar


bottom of page