top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Najlepsi w regionie i z awansem do wojewódzkiego finału!


Świetnie zaprezentowali się trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podczas rozgrywanego w ostatnią sobotę, 10 grudnie turnieju kwalifikacyjnego Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej do Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii wiekowej U-15.


Na starcie turnieju zaprezentowało się pięć drużyn, walczących o tytuł mistrzowski i awans do kolejnej rundy – wojewódzkiego finału na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W Jaworzynie Śląskiej nie zabrakło drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica dowodzonej przez trenera Piotra Krygiera. Biało-zieloni na starcie zanotowali bezbramkowy remis, ale później sięgnęli już po komplet trzech wygranych, zasłużenie sięgając po mistrzowską koronę i awans do kolejnej rundy. Trzeba zwrócić uwagę, że świdniczanie jako jedyni w turnieju nie stracili choćby gola. Kolejne miejsca na podium wywalczyli zawodnicy Górnika Wałbrzych i Pogoni Pieszyce.


Tego dnia byliśmy najlepsi i zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo. W pierwszym meczu zanotowaliśmy bezbramkowy remis z Pogonią Pieszyce, a na nasze małe usprawiedliwienie dodam, że uczyliśmy się jeszcze nowych dla nas przepisów futsalu, które nie są wcale łatwe. Później było już znacznie lepiej, pokonaliśmy Gwarka Wałbrzych 3:0, Górnika Wałbrzych 2:0 i Karolinę Jaworzyna Śląska 2:0. Finalnie z 10 punktami i bilansem goli 7:0 stanęliśmy na najwyższym stopniu podium – komentuje trener trampkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Piotr Krygier.


Skład drużyny: Oleś, Sikora, Ladenberger, Kołodziejczyk, Dudek, Łabędź, Marczak, Pieńkowski, Stelmach, Pierzchała.


Wyróżnienia indywidualne ufundowane przez Burmistrza Jaworzyny Śląskiej otrzymali: 1. Miłosz Rosada – Pogoń Pieszyce 2. Natan Dudek – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 3. Nadia Mierzwa – Gwarek Wałbrzych 4. Wojciech Araszczuk – Karolina Jaworzyna Śląska 5. Rodion Kabanets – Górnik Wałbrzych

138 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page