top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Mocne przetarcie biało-zielonych w Gnieźnie


Drużyny młodzików i orlików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w ubiegły weekend rywalizowały podczas bardzo silnie obsadzonego turnieju SBG Cup w Gnieźnie, mierząc się z drużynami z całego kraju. Zarówno młodzicy trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka z rocznika 2009, jak i orliki trenera Ryszarda Tyndla z rocznika 2011 spisali się z dobrej strony.


Za nami kolejny wymagający turniej, gdzie zmierzyliśmy się z bardzo mocnymi zespołami. Miejsce piąte, które finalnie zajęliśmy nawet w części nie odzwierciedla naszej postawy podczas zmagań. W każdym spotkaniu byliśmy stroną przeważającą, ale po raz kolejny graliśmy nieskutecznie i nie do końca tak, jakbym oczekiwał w ofensywie. Ostatecznie do drugiego miejsca zabrakło nam jednego zwycięstwa podczas niedzielnych spotkań, a okazji było sporo. Cieszy mnie zaangażowanie i postawa drużyny, która potrafiła przeważać i przez wszystkie osiem spotkań „górować” nad rywalami – ocenia Ryszard Tyndel, trener zespołu orlików 2011 IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.


Skład naszego zespołu: Feliks Dudek, Hubert Głogiewicz, Kacper Witaszczyk, Bruno Stachyra, Michał Głowacki, Noah Bösch, Szymon Gawroński, Zofia Przyborowska, Leon Stachyra, Kacper Monica, Bartosz Demczyszak, Karol Walczak, Maciej Politański.
Zajęliśmy finalnie szóste miejsce. Z perspektywy miejsca w tabeli bardzo średnio, patrząc jednak na aspekty czysto piłkarskie, drużynę oceniam na notę 4+. Byliśmy na pewno najniższą drużyną turnieju, a fizyczność miała tutaj duży wpływ na wyniki… Ciekawy wyjazd i bardzo cenne doświadczenie, bo zaliczyliśmy pierwsze granie w 11-osobowym składzie na boisku. Do tego mieliśmy okazję przeżyć interesującą przygodę i to nie związaną z piłką nożną. Chodzi o nasz udział w meczu finałowym Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet pomiędzy KPR-em Kobierzyce i Zagłębiem Lubin – wyznaje trener naszych młodzików, Mariusz Krupczak.


Skład zespołu młodzików: Michał Oleś, Mateusz Sikora, Mateusz Jedliński, Wiktor Duda, Yurii Fedusiv, Filip Zwierzyna, Filip Stelmach, Krystian Monica, Mateusz Politański, Piotr Waśniowski, Natan Dudek, Michał Hajduga, Bartosz Krystyniak, Szymon Mrzygłód, Krystian Grzybowski, Franciszek Jeziorny, Krzysztof Ungurian, Aron Podolski.

213 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page