top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Michał Orzechowski wraca do Świdnicy!


Ze Świdnicy ruszył w Polskę, przez kilka sezonów występował na szczeblu centralnym, a teraz zdecydował się na powrót i walkę o punkty w barwach IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni na zasadzie transferu stałego pozyskali z jeszcze do niedawna ekstraklasowego, a obecnie pierwszoligowego klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza Michała Orzechowskiego.


21-letni skrzydłowy bronił barw Polonii-Stali Świdnica do końca sezonu 2015/2016, występując wtedy w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej trampkarzy. Ze Świdnicy przeniósł się do ekipy AKS-u SMS Łódź (I liga wojewódzka juniorów młodszych, centralna liga juniorów U-17), gdzie spędził dwa sezony. Po tym przyszedł już czas na rozgrywki seniorskie. W sezonie 2018/2019 Michał Orzechowski był bardzo ważnym punktem III-ligowej Lechii Dzierżoniów, w której barwach wystąpił w 33 spotkaniach, notując 7 goli, a do tego zaliczył mecz przeciwko Jagiellonii Białystok w fazie centralnej Pucharu Polski.


Dobra gra w sezonie 2018/2019 zaowocowała transferem do pierwszoligowej ekipy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Michał Orzechowski w swoim pierwszym sezonie rozegrał na zapleczu polskiej ekstraklasy 7 spotkań, strzelając gola przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Jesień sezonu 2020/2021 świdniczanin spędził w Termalice, a wiosną został wypożyczony do drugoligowych Wigier Suwałki. Łącznie w I i II lidze, a także rozgrywkach centralnych Pucharu Polski rozegrał 25 spotkań, z czego 20 w wyjściowej jedenastce. W ostatnim sezonie 2021/2022 wystąpił w pięciu oficjalnych meczach w barwach ekstraklasowego Bruk-Betu Termalica Nieciecza (cztery ligowe i jeden Pucharu Polski), a wiosną został wypożyczony do II ligowego Zniczu Pruszków (11 pojedynków o punkty).


Teraz przychodzi czas na nowy rozdział. 21-latek na zasadzie transferu stałego opuszcza Bruk-Bet Termalicę Nieciecza i zasila szeregi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Michał życzymy samych udanych występów w biało-zielonych barwach!

467 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page