top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Kolejny mistrz Polski w biało-zielonej kadrze!


Klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica na niewiele ponad tydzień przed startem sezonu 2022/2023 przedstawia kolejnego gracza, który dołącza do biało-zielonych szeregów. To młody, utalentowany skrzydłowy, który kilka dni temu wspólnie z kadrą Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej sięgnął po mistrzostwo Polski UEFA Regions Cup i awansował do półfinału mistrzostw Europy!


Do zespołu prowadzonego przez trenera Grzegorza Borowego dołącza 19-letni Bartosz Karbowiak. Nowy pomocnik jest wychowankiem Javorii Jawor, a w późniejszych latach bronił barw młodzieżowych drużyn Zagłębia Lubin i Miedzi Legnica, a także przebywał na testach w Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. W ostatnim sezonie mimo młodego wieku był absolutnie jednym z podstawowych graczy Jaworzanki Jawor, notując 12 trafień w rozgrywkach grupy zachodniej seniorskiej IV ligi. Bartosz Karbowiak do dyspozycji trenera świdniczan był od początku okresu przygotowawczego, prezentując się z bardzo dobrej strony. Był również w grupie najmłodszych zawodników powołanych do kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na wielki finał mistrzostw Polski UEFA Regions Cup. Karbowiak zaliczył udane występy, strzelając efektownego gola przeciwko kadrze Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.Co ciekawe losy Bartosza Karbowiaka ze Świdnicą i biało-zielonymi barwami skrzyżowały się już dawno temu. Świdniczanie dowodzeni przez trenera Mariusza Krupczaka wzmocnieni kilkoma zawodnikami z Dolnego Śląska (w tym Bartoszem Karbowiakiem - dolny rząd, drugi z lewej) sięgnęli po srebrne medale podczas wielkiego, ogólnopolskiego finału Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" - nieoficjalne wicemistrzostwo kraju w kategorii wiekowej U-10!


Bartosz Karbowiak to już szóste wzmocnienie drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica przed startem kolejnego sezonu. Wcześniej do drużyny dołączyli: Kornel Traczyk (Ślęza Wrocław), Kamil Moskwa (MKP Wołów), Michał Orzechowski (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Oskar Trzepacz (Piast Żmigród) i Piotr Kotyla (Ślęza Wrocław). Nowemu zawodnikowi życzymy przede wszystkim zdrowia i czekamy na same dobre występy w barwach świdnickiej drużyny.

660 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page