top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Juniorzy ze zmiennym szczęściem


Kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej dopisali do swojego dorobku juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej, którzy przed własną publicznością pokonali Moto-Jelcza Oława. Bez punktów swój występ kończyli tym razem biało-zieloni juniorzy młodsi z ligi dolnośląskiej.


Jesienią świdniczanie ulegli w Oławie miejscowym 1:3 i byli głodni rewanżu za tamto niepowodzenie. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli i ewentualne zwycięstwo gwarantowałoby nam przeskoczenie rywali. Tak też się stało. Podopieczni trenera Sebastiana Błaszczyka do przerwy prowadzili 2:0 po golach Ksawerego Istelskiego. Po zmianie stron goście starali się odrobić starty. W jednej z sytuacji znakomicie interweniował Bartosz Doliński, broniąc rzut karny. W 70. minucie rywale złapali kontakt po trafieniu Wojciecha Kaniewskiego. Ich radość ze zmniejszenia start nie trwała długo bowiem chwilę później rezultat na 3:1 ustali Ksawery Istelski, kompletując tym samym hat-tricka! Biało-zieloni po trzeciej wiosennej wygranej awansowali na 11. lokatę w tabeli ligi dolnośląskiej. Straty do wyżej notowanych zespołów nie są duże. do ósmej Lechii Dzierżoniów tracimy sześć "oczek", a mamy do tego jeden mecz zaległy. To właśnie lechiści będą naszym najbliższym przeciwnikiem (niedziela, 23 maja - Dzierżoniów).


Polonia-Stal Świdnica - Moto-Jelcz Oława 3:1 (2:0)


Polonia-Stal: Doliński, Tragarz, Żukowski, Dżugaj, Hawryluk (65' Koczut), Reczyński, Sieradzki, Madziała, Czarny, Lepak-Przybyłowicz, Istelski.Tym razem po punkty nie sięgnęli juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Podopiecznym trenera Grzegorza Borowego przyszło walczyć na wyjeździe z Miedzią Legnica. Po pierwszym meczu zremisowanym w Świdnicy 2:2, gdzie znacznie bliżej triumfu byli nasi piłkarze, do Legnicy jechaliśmy z optymizmem. Jak się okazało gospodarze równie mocno szykowali się na ten pojedynek, desygnując do gry całkiem inną jedenastkę niż miało to miejsce kilka tygodni wcześniej w Świdnicy. Legniczanie skorzystali z zaciągów z wyższych klas rozgrywkowych, tak jak robią to niekiedy większe akademie piłkarskie posiadające po kilka drużyn w danych rocznikach i pragnące za wszelką cenę sięgnąć po pełną pulę punktów. Ta sztuka tym razem im się udała. Do przerwy gospodarze prowadzili już 3:0 po dwóch trafieniach Jakuba Akackiego, trafieniu Bartosza Trawińskiego i przypadkowym golu samobójczym Kornela Czochary. W drugiej połowie nasza gra wyglądało już znacznie lepiej. Po naszej stronie strzelali Emil Migas (2) i Paweł Michta, a dla Miedzi Igor Rybarczyk (2) i znów Jakub Akacki. Świdniczanie ostatecznie ulegli miejscowym 3:7 i w tabeli ligi dolnośląskiej juniorów młodszych plasują się na siódmej lokacie.


Miedź Legnica - Polonia-Stal Świdnica 7:3 (4:0)


Polonia-Stal: Przyborowski, Staroń, Ratajczak (60' Duma), Kruczek, Czochara, M. Solarz (70' Bogacki), Kałwak (46' Michta), Gliwa (60' Szewczyk), Migas, J. Solarz (60' Bujak), Król

292 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page