top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Juniorzy młodsi gotowi do startu ligi!


Bardzo pracowity i niezwykle efektowny okres przygotowawczy mają za sobą juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni prowadzeni przez trenera Grzegorza Borowego rozegrali dziewięć sparingów – w zdecydowanej większości z rywalami z I i II ligi wojewódzkiej. Co najważniejsze wszystkie zakończyły się zwycięstwem świdniczan!  

Zaczynając od planowania okresu przygotowawczego brałam pod uwagę fakt, że chłopaki stracili już pół roku przez pandemię, stąd rozegraliśmy aż 9 spotkań kontrolnych. Pól roku w rozwoju piłkarskim młodego piłkarza, to bardzo dużo i tu nadrobiliśmy ten czas. Dobór przeciwników też nie był przypadkowy, graliśmy z drużynami z naszej ligi, ligi wyższej, a także i dwóch lig wyżej. Z każdym z tych meczów dominowaliśmy nad konkurentami. Posiadaliśmy piłkę, spychaliśmy przeciwnika pod swoje pole karne i strzelaliśmy dużo goli. Określiliśmy sobie jasny cel, stworzyła się fajna grupa chłopców, nie tracimy na jakości w treningu, jest konkurencja i to wszystko nas napędza. Teraz potrzeba dużo pokory,  będą mecze wyjazdowe na ciężkich boiskach, nie zawsze wszystko będzie nam sprzyjać, więc nie możemy usiąść na laurach. Pracujemy mocno dalej, a przyjemność w grze i następnie zwycięstwa będą nas nakręcały – komentuje trener Grzegorz Borowy.


Biało-zieloni rozpoczęli od wygranej 13:1 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, a następnie przyszedł czas na triumfy 4:3 z Górnikiem Wałbrzych, 4:1 ze Ślęzą Wrocław, 5:1 z Lechią Dzierżoniów, 3:2 ze Ślęzą Wrocław, 6:0 z Karkonoszami Jelenia Góra, 5:2 z Chrobrym Głogów i 10:4 z Konfeksem Legnica. W ostatnim meczu kontrolnym stanęliśmy naprzeciw Kuźni Jawor. Biało-zieloni rozbili kolejnego rywala, tym razem 9:1. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się: Jakub Solarz (3), Maciej Król (3), Ezequiel (2) i Emil Gliwa. Okres przygotowawczy zakończyliśmy z bilansem goli: 59:15.Skład w meczu z Kuźnią: Przyborowski, Czochara Ratajczak, Duma, Migas, M. Solarz, Gliwa, Michta, J. Solarz, Ezequiel, Staroń, Telicki, Norkiewicz, Szewczyk, Kruczek, Pierkowski, Wojciechowski, Szeremeta, Trybuszewski, Bujak.

324 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page