top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Jesień na ocenę 5+, biało-zieloni z trzecią lokatą na Dolnym Śląsku!


Zakończyła się bardzo pracowita runda jesienna dla młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Pierwsza biało-zielona drużyna prowadzona przez trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka wygrała dziś na wyjeździe z Łużycami Lubań i została trzecią siłą I ligi wojewódzkiej młodzików, czyli tym samym trzecim zespołem na terenie naszego województwa!


Nasi młodzi piłkarze uplasowali się jedynie za plecami Śląska Wrocław i Parasola Wrocław, czyli aktualnych, halowych mistrzów Polski, odpowiednio rocznika 2009 i 2010. Za naszymi plecami uplasowało się pięć zespołów z I ligi wojewódzkiej, a także kilkaset drużyn rywalizujących na co dzień w niższych klasach rozgrywkowych na terenie naszego województwa (II ligi wojewódzkie, III-VII ligi okręgowe). To pokazuje jakim wyzwaniem jest sama rywalizacja na szczeblu piłkarskich lig dolnośląskich, a co dopiero ukończenie tej walki na podium.


Przed startem spotkania w Lubaniu było wiadomo, że biało-zieloni muszą wygrać, jeśli chcą znaleźć się na trzecim stopniu podium dolnośląskiego czempionatu. Plan wykonali i po dwóch golach Krystiana Monicy i jednym trafieniu Filipa Zwierzyny pokonali miejscowych 3:0. – Jeśli chodzi o ostatni mecz z Łużycami, to był on bardzo średni w naszym wykonaniu. Było dużo dobrych momentów, ale tez i sporo chaotycznych fragmentów w naszym wykonaniu. Niemniej jednak cieszymy się z wygranej – podsumowuje trener świdnickiej drużyny, Mariusz Krupczak.


Jeśli chodzi o cały sezon – rundę jesienną, to uważam że zasłużyliśmy na ocenę 5+… Chłopakom należą się brawa za postawę na boisku. Odeszła cała drużyna 2008 i tak naprawdę tworzyliśmy, budowaliśmy nasze zespoły na nowo, bo zostało tylko kilka nazwisk z poprzedniego roku. Celem w lidze dolnośląskiej było utrzymanie, ale i przede wszystkim dobra gra w piłkę. Uważam, że oba cele zrealizowaliśmy dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy chłopaków. W I lidze uplasowaliśmy się na podium. W niższych ligach awansowaliśmy z III do II ligi dolnośląskiej więc na wiosnę chłopcy będą mieć szansę rozwoju na wyższym poziomie. W IV lidze grali najmłodsi i dostali sporo minut, co zaprocentuje na wiosnę i jesień 2022 roku. Przed nami jednak schody, bo wiosna będzie dużo trudniejsza. Postaramy się do rozgrywek przygotować jak najlepiej, ale cel się nie zmieni i będziemy podobnie jak na wiosnę walczyć o utrzymanie I ligi II ligi wojewódzkiej dla miasta Świdnica oraz rozwijanie indywidualnych umiejętności naszych zawodników – wyznaje trener Mariusz Krupczak.


Wiosną 2022 roku biało-zieloni będą mieć swoich przedstawicieli w dwóch najwyższych dolnośląskich klasach rozgrywkowych, a to już jest fantastycznym sukcesem, ale i niełatwym zadaniem. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica już myśli o przygotowaniach do drugiej części sezonu 2021/2022. – W okresie przygotowawczym zadbaliśmy o atrakcyjnych sparingpartnerów (Zagłębie Lubin, Lech Poznań, Akademia Macieja Murawskiego Zielona Góra, Parasol Wrocław, Ślęza Wrocław), a na nasz Memoriał Piłkarski poświęcony Grzesiowi Solarzowi przyjadą ciekawe drużyny, więc wierzę, że jeśli będziemy ciężko pracować, to zrobimy kolejny krok do przodu. Ja ze swojej strony dziękuję rodzicom naszych zawodników za zaangażowanie i pomoc bo też dzięki nim chłopcy stanęli na wysokości zadania. Wszystkich chętnych zawodników z roczników 2009, 2010 i 2011, którzy chcą spróbować swoich sił w I i II lidze dolnośląskiej zapraszamy na treningi otwarte w każdy wtorek o godz. 18.30 na stadion OSiR (boisko ze sztuczną nawierzchnią telefon kontaktowy 606-304-012) – dodaje Mariusz Krupczak.


Łużyce Lubań – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:3


Skład: Oleś, Sikora, Hajduga, Duda, Zienkiewicz, Stelmach, Dudek, Zwierzyna, Waśniowski, Monica, Orzechowski, Maliszewski, Zawada, Nada, Ungurian.

309 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page