top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Graliśmy i pomagaliśmy w Roztoce!


Niesamowitym sukcesem zakończył się zorganizowany z wielkim rozmachem turniej piłkarski “Gramy dla Leny i Oliwii”. W zmaganiach w Roztoce (gmina Dobromierz) wzięło udział 40 dziecięcych drużyn piłkarskich z całego Dolnego Śląska, a uczestnicy i widzowie szeroko otwierali serca dla Leny i Oliwki. Biało-zieloni posłali do boju w sumie 5 zespołów trenerów Mariusza Krupczaka, Szymona Krupczaka, Ryszarda Tyndla i Andrieja Kozachenko.


Zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy wsparciu Gminy Dobromierz, Sołectwa Roztoka i Klubu Granit Roztoka zmagania trwały dwa dni. W sobotę 5 czerwca rywalizowali piłkarze z grup wiekowych 2011 i 2012, w niedzielę 2010 i 2009. Zespoły przyjechały m.in. z Wrocławia, Dzierżoniowa, Jawora, Lubina i Świdnicy. Najlepszym puchary wręczał Jarosław Kubicki, wychowanek Zagłębia Lubin, obecnie zawodnik Lechii Gdańsk.


Dopisał sportowy zapał, wspaniała pogoda i widzowie. Turniej poprzedziły licytacje na portalu społecznościowym, na które wystawiono mnóstwo cennych fantów, a także koszulki i piłki z podpisami sportowców. Na boisku w Roztoce uczestnicy turnieju mieli moc dodatkowych atrakcji. Czekał na nich kącik gastronomiczny, loteria fantowa i kolejne licytacje, a na najmłodszych konkursy i dmuchany zamek.


Jak poinformował Łukasz Citkow, w sumie udało się zebrać 71 463,80 zł. Cały dochód został wpłacony na konto Fundacji “Zdążyć z pomocą”, której podopiecznymi są Lenka i Oliwia, dla których zorganizowano turniej. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Oliwii, która cierpi na wrodzoną wadę mózgu – agenezję ciała modzelowatego oraz na protezę dla Leny, która urodziła się bez lewej dłoni i przedramienia.

103 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page