top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Globalna marka Mercedes-Benz sponsorem klubu!


Niezmiernie miło nam poinformować, że do dużego grona partnerów i sponsorów biało-zielonego klubu IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica dołącza globalna marka jaką jest Mercedes-Benz Manufacturing Poland!

Pierwsza w Polsce fabryka silników i baterii elektrycznych Mercedes-Benz jest zlokalizowana w położonej około 70 km na zachód od Wrocławia w gminie Jawor, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład, w ramach nowo powstałej spółki Mercedes-Benz Manufacturing Polska, produkuje czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych Mercedes-Benz.


Nowoczesna fabryka jest połączeniem najwyższych standardów branży motoryzacyjnej z ideą "Przemysł 4.0", a jej uruchomienie pozwoliło na zwiększenie zdolności produkcyjnych koncernu w Europie Wschodniej oraz elastyczności i efektywności globalnej sieci produkcyjnej Mercedes-Benz. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Wartość inwestycji koncernu Daimler AG w Jaworze to około 600 mln euro, czyli ponad 2,5 mld zł. Uruchomienie tak nowoczesnego zakładu to jednak nie tylko inwestycja w jego budowę. Fabryka w Jaworze to również stworzenie ponad 1000 nowych, wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy, z których każde generuje dodatkowe miejsca pracy u kooperantów, poddostawców i usługodawców w regionie.


Firma organizuje również szereg działań edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli z regionu, mających na celu pomoc w podnoszeniu kwalifikacji absolwentów szkół technicznych. Oferowane przez koncern szkolenia przyszłych polskich pracowników przez wykwalifikowanych ekspertów z Niemiec pozwalają na transfer umiejętności i wiedzy na temat innowacji technologicznych i organizacyjnych oraz nowoczesnych metod zarządzania, przyczyniając się do dalszego wzrostu produktywności gospodarki regionu. Zakład w Jaworze dołączył do sieci fabryk zespołów napędowych Mercedes-Benz, obejmującą wiele niemieckich i międzynarodowych zakładów.


Wiodącą fabryką jest Untertürkheim, produkująca silniki, skrzynie biegów, osie i związane z nimi podzespoły. Z kolei zakład w Berlinie specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji ultranowoczesnych podzespołów oraz części, jak również w wytwarzaniu jednostek napędowych. Mercedes-Benz w Hamburgu rozwija i produkuje osie napędowe oraz ich elementy, a także kolumny kierownicze, elementy układów wydechowych i lekkie elementy konstrukcyjne. Fabryka silników MDC Power w Kölledzie w niemieckim kraju związkowym Turyngia – spółka zależna będąca w 100% własnością Daimler AG – produkuje silniki czterocylindrowe dla samochodów Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG.


Sieć fabryk Mercedes-Benz to również liczne zakłady poza granicami Niemiec, tj. Star Transmission w Rumunii – spółka zależna Daimlera, która montuje skrzynie biegów, a także produkuje części i komponenty czy przedsiębiorstwo joint venture BBAC w Pekinie, wytwarzające silniki na lokalny rynek Państwa Środka. W ramach strategicznej współpracy koncernu Daimler z aliansem Renault-Nissan firma Infiniti produkuje dla Mercedes-Benz czterocylindrowe jednostki benzynowe w swojej fabryce w Decherd w stanie Tennessee (USA).


339 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page