top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Druga lokata żaków z rocznika 2013!


Z fantastycznej strony zaprezentowali się młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2013 podczas organizowanego przez Akademię Piłkarską 13 Świdnica turnieju Rawa Cup. Mimo faktu, iż tego dnia liczyła się przede wszystkim, dobra zabawa i zbieranie kolejnych, piłkarskich szlifów, to podopieczni Patryka Paszkowskiego oraz Szymona Goździejewskiego uplasowali się na znakomitym drugim miejscu w stawce dziewięciu drużyn.


Organizatorzy przygotowali ciekawą formułę rozgrywania turnieju. Rywalizacja rozpoczęła się w trzech grupach po trzy drużyny w każdej. Najlepsze zespoły awansowały do Ligi Mistrzów, ekipy z drugich miejsc do Ligi Europy, a kolejne do Ligi Narodów. Piłkarze Polonii-Stali Świdnica rozpoczęli zawody od dwóch zwycięstw – 2:1 z Młodymi Wilkami Kąty Wrocławskie i 2:0 z Silesią Żarów. Tym samym biał–zieloni wywalczyli awans do Ligi Mistrzów. Tam przyszło się im zmierzyć z dwoma bardzo wymagającymi przeciwnikami – Parasolem I Wrocław i Parasolem II Wrocław. Porażka 1:3 i zwycięstwo 1:0 na “dwójką” pozwoliło im zachować byt w Lidze Mistrzów, a tym samym wywalczyć już miejsce w przedziale 1-3 na zakończenie turnieju. W ostatniej fazie ponownie przyszło nam zagrać z Młodymi Wilkami Kąty Wrocławskie i Parasolem I Wrocław. Po raz drugi udało nam się uporać z zawodnikami z Kątów Wrocławskich, tym razem 1:0 i było jasne, że w walce o zwycięstwo w całej imprezie zmierzymy się z Parasolem I Wrocław. W wielkim finale ekipa ze stolicy Dolnego Śląska udowodniła swoją wyższość i zasłużenie wygrała 4:1.


Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z postawy naszych podopiecznych. Turnieje takie jak ten pokazują, że ciężka i systematyczna praca na treningach przynosi efekty. Zawodnicy i zawodniczki trenują trzy razy w tygodniu, odbywając często w weekend jeszcze jednostkę meczową w postaci turnieju takiego jak ten lub gry wewnętrznej. Nie zamierzamy spoczywać na laurach i pracujemy dalej, przed nami jeszcze wiele do zrobienia – mówią zadowoleni trenerzy Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica, Patryk Paszkowski i Szymon Goździejewski.


Skład Polonii-Stali Świdnica: Sebastian Matuszak, Bartek Kalinowski, Szymon Czarny, Szymon Pałac, Dominik Kułaga, Kuba Konarski, Tomek Naleśnik, Mateusz Janowski, Kajtek Dzień vel Rakoczy, Radek Kowalski.

190 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page