top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Dolnoślązacy mistrzami Polski. Nasi odgrywali ważne role!


Kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej po raz kolejny udowodniła, że w ostatnich latach nie ma sobie równych w rozgrywkach UEFA Regions Cup - mistrzostwach przeznaczonych dla piłkarzy amatorów. Dolnoślązacy w składzie których znalazło się czterech przedstawicieli IgnerHome Polonii-Stali Świdnica i którzy odgrywali bardzo ważne role zostali mistrzami Polski i awansowali na turniej półfinałowy Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup!


W decydującej walce o triumf w krajowym czempionacie spotkały się ekipy Wielkopolskiego ZPN, Lubelskiego ZPN, Łódzkiego ZPN i Dolnośląskiego ZPN. Przypomnijmy, że nasza reprezentacja awans do finału zapewniła sobie w czerwcu 2022 roku, kiedy to okazała się najlepsza podczas turnieju organizowanego na ziemi lubuskiej. Tam za rywali mieliśmy gospodarzy z Lubuskiego ZPN, a oprócz nich zawodników Śląskiego ZPN i Opolskiego ZPN. Końcówka lipca to już wielki, ogólnopolski finał, który tym razem był organizowany przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.


W naszej wojewódzkiej kadrze znalazły się cztery osoby związane na co dzień z IgnerHome Polonią-Stal Świdnica. Zacznijmy od trenera dolnośląskiej ekipy, a na co dzień opiekuna biało-zielonych - Grzegorza Borowego, który stanął przed niemałym wyzwaniem. W 2019 roku jako zawodnik sięgnął wraz z kadrą DZPN po mistrzostwo Polski UEFA Regions Cup, a następnie w Niemczech po triumf w mistrzostwach Europy z udziałem najlepszych ekip ze Starego Kontynentu. Teraz już jako szkoleniowiec chciał poprowadzić naszą drużynę do mistrzostwa kraju i awansu na turniej półfinałowy Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup. Oprócz niego w dolnośląskiej drużynie znaleźli się zawodnicy - bramkarz Bartłomiej Kot oraz pomocnicy Kornel Traczyk i Sebastian Białasik.


Cieszy niezmiernie, że wszyscy mieli swój udział w triumfie dolnośląskiej kadry. Podczas pierwszego spotkania gola zdobył Kornel Traczyk, w drugim na listę strzelców wpisał się Sebastian Białasik, a w trzecim asystę drugiego stopnia zanotował Bartłomiej Kot. Dodajmy, że w naszej wojewódzkiej drużynie znalazł się jeszcze jeden gracz - Bartosz Karbowiak, który spisał się świetnie (efektowny gol w trakcie drugiego starcia). Trwają obecnie ostatnie formalności, by potwierdzić zawodnika do biało-zielonej ekipy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica przed startem sezonu 2022/2023. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego jak burza przeszli przez turniej finałowy mistrzostw kraju. Zanotowali komplet wygranych i nie stracili nawet gola, pokonując na inaugurację 2:0 Lubelski ZPN, następnie 3:0 Łódzki ZPN, a dziś 1:0 Wielkopolski ZPN.


Teraz zawodnicy wracają do swoich klubów, a już w sierpniu czeka ich turniej półfinałowy Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup. Biało-czerwoni znaleźli się w grupie II, gdzie naszymi rywalami będą zespoły ze Słowacji, Łotwy i Mołdawii. Gospodarzem zawodów będzie Łotwa. Przypomnijmy, że reprezentacja Dolnego Śląska jest wciąż aktualnym mistrzem Europy. Tytuł wywalczyła w 2019 roku w Niemczech. Turniej finałowy w 2021 roku nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa.


FOTO: Mateusz Stóf

601 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page