top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Dokończony mecz na remis


Sprawa z dokończeniem spotkania 3. kolejki ligi dolnośląskiej juniorów młodszych pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a FC Academy Wrocław ciągnęła się kilka tygodni, ale w końcu udało się dokończyć przerwane przez silną ulewę i grzmoty spotkanie.


Przypomnijmy, że pierwotnie pojedynek rozgrywany był w środę, 12 maja na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Biało-zieloni prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Michała Staronia. Z minuty na minutę sytuacja na boisku się jednak pogarszała - silne opady deszczu, grzmoty w okolicy. Po przerwie zawodnicy wrócili jeszcze na murawę, ale spotkanie finalnie zakończyło się w 54. minucie. Ze względu na napięty grafik obu drużyn i mecze rozgrywane od kilku tygodni systemem środa-sobota, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zaakceptował nowy termin dokończenia pojedynku. To miało miejsce w środę, 16 czerwca, Wrocławianie od pierwszych minut rzucili się do ataku, ale biało-zieloni przetrzymali te próby i to oni mieli kilka okazji na podwyższenie rezultatu. Do sieci trafili jednak goście, a konkretnie Olivier Burda i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Świdniczanie na kolejkę przed końcem sezonu plasują się na trzeciej pozycji w tabeli, wyprzedzając lepszym bilansem bezpośrednich spotkań Parasol Wrocław. Jeśli chcemy to miejsce utrzymać, w sobotę, 19 czerwca na swoim terenie trzeba wygrać ze Ślęzą Wrocław (godz. 11.00).


Polonia-Stal Świdnica - FC Academy Wrocław 1:1 (1:0)


Polonia-Stal: Telicki, Staroń, Kruczek, Ratajczak, Czochara, Kaźmierczak (80' Kałwak), Michta, M. Solarz, Migas, Król (80' Bujak), J. Solarz (85' Szewczyk).

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page