top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Dla kogo wielki finał?


Przed nami mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Pewne jest to, że w finale powiat świdnicki będzie miał swojego przedstawiciela, bowiem Granit Roztoka (klasa okręgowa) w jednym z półfinałów zmierzy się z czwartoligową IgnerHome Polonią-Stal Świdnica.


Granit Roztoka to obecny spadkowicz z grupy zachodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi, który obecnie występuje w wałbrzyskiej klasie okręgowej. Podopieczni trenera Kamila Ordy spisują się jak dotąd mocno w kratkę o czym mogą świadczyć wszelkie statystyki. Roztoczanie zanotowali po 3 wygrane, remisy oraz porażki, legitymują się bilansem goli 11:12, zajmują 10. pozycję w tabeli. W ostatniej serii spotkań Granit uległ na wyjeździe Zjednoczonym Żarów 1:3.


Zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica po gorszym momentach w tym sezonie, poprawił swoja grę, szczególnie w defensywie. Biało-zieloni wygrali trzy ostatnie mecze o stawkę, a na dodatek nie stracili w nich choćby gola. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego wygrali po 1:0 ze Skałkami Stolec w ćwierćfinale Pucharu Polski, a następnie już w lidze z Łużycami Lubań oraz Miedzią II Legnica. Obecnie świdniczanie plasują się na 7. lokacie w tabeli Koleje Dolnośląskie IV ligi.


W drugim spotkaniu półfinałowym Bielawianka Bielawa (klasa okręgowa) zmierzy się na własnym terenie z czwartoligowym Piastem Nowa Ruda. Oba mecze rozegrane zostaną w środę, 11 października o 16.00.


Droga wszystkich drużyn do półfinału:


Granit Roztoka: – Włókniarz Głuszyca (3:3 – karne 5:3) – Orzeł Ząbkowice Śląskie (3:2) – Górnik Wałbrzych (3:1)


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica: – Karolina Jaworzyna Śląska (5:0) – Zdrój Jedlina Zdrój (4:0) – Skałki Stolec (1:0)


Bielawianka Bielawa: – Iskra Jaszkowa Dolna (10:1) – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (3:1) – Lechia II Dzierżoniów (4:0)


Piast Nowa Ruda: – Włókniarz Kudowa Zdrój (3:0 wo) – AKS Strzegom (4:1) – Słownianin Wolibórz (2:2 – karne 5:4)

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page