top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Czeska przygoda zakończona na podium!


Świetnie zaprezentowała się młoda drużyna żaków IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2013 podczas silnie obsadzonego turnieju w czeskim Hostinne. Podczas zawodów rozgrywanych w okręgu Trutnov oprócz biało-zielonych zaprezentowało się siedem zespołów z terenu naszych południowych sąsiadów.


Weszliśmy w turniej nerwowo, odstawaliśmy fizycznie i trochę przestraszyliśmy się twardo grających Czechów (nasi sąsiedzi nawet w tym wieku lubią dokładać jednostkę treningową na lodowisku jako zajęcia hokeja). W efekcie po równym meczu przegraliśmy z późniejszymi triumfatorami 0:1 (ekipa z miejscowości Police nad Mutuji). Później z meczu na mecz było lepiej choć przytrafiła nam się jeszcze jedna porażka 0:1 (Mlade Buky) i remis 1:1 MFK Trutnov. Były to jednak spotkania w których to my absolutnie prowadziliśmy grę. Nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, okazji mieliśmy wiele, ale piłka jak zaczarowana do sieci wpaść nie chciała. Końcówka turnieju była już fantastyczna. Graliśmy z meczu na mecz coraz odważniej, dostosowując się do Czechów, wychodziliśmy wyżej, narzucaliśmy własne warunki gry i naciskaliśmy na defensywę rywali. Finalnie wdrapaliśmy się na trzeci stopień podium, tracąc najmniej goli spośród wszystkich uczestników i dokładając nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza dla Sebastiana Matuszaka. Organizacja turnieju była bardzo dobra, a poziom wysoki. Tym bardziej cieszy udany występ podopiecznych Patryka Paszkowskiego i Szymona Goździejewskiego i to, że po słabszym początku turnieju, udało nam się wrócić do gry i wskoczyć na bardzo wysokie obroty. Najlepszym naszym meczem był ten z gospodarzami imprezy - Tatranem Hostinne (2:1), którym zabraliśmy zwycięstwo w całym turnieju. Weekend się kończy, a my wracamy do dalszej pracy na treningach, bo wciąż można grać lepiej. Podczas turnieju rozgrywanego w Czechach swoją cegiełkę do sukcesu dołożyli absolutnie wszyscy i każdy z naszych dzielnych zawodników spisał się na medal.


Komplet wyników biało-zielonych:

Police nad Metuji - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:0

Jaromer - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:3

Mlade Buky - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:0

Kopidlno - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:5

Tatrak Hostinne - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:2

MFK Trutnov - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:1

Bila Tremesna - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:5


Klasyfikacja końcowa:

1. Police nad Metuji

2. Tatrak Hostinne

3. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica

4. Mlade Buky

5. MFK Trutnov

6. Jaromer

7. Bila Tremesna

8. Kopidlno


Skład IgnerHome Polonii-Stali Świdnica: Sebastian Matuszak, Mateusz Janowski, Kazimierz Harendarz, Antoni Duplak, Sebastian Glebkowicz, Radosław Kowalski, Piotr Wyskiel, Kajetan Dzień vel Rakoczy.

218 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page