top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Czas na zabawę i podziękowania za kończący się sezon 2021/2022! [FOTO]


Dziś wszystkie obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane przy ulicy Śląskiej tętniły życiem. Wszystko za sprawą trwającego przez kilka godzin polsko-ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego. W sportowej zabawie brali udział zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi uczestnicy. Aż nadto dopisała również pogoda. Na starcie nie brakło również klubu IgnerHome Polonia-Stal Świdnica.Wydarzenie rozpoczęło się od startu rajdu rowerowego „Świdnica na Rowery”, który zlokalizowany był przed Urzędem Miasta w Świdnicy. Trasa liczyła około 10 kilometrów, a pierwsi uczestnicy rajdu rowerowego zaczęli pojawiać się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przed godz. 12.00. W tym momencie, może z wyjątkiem tenisowego 10. Memoriału Bogdana Szymańskiego (zmagania wystartowały wcześniej) rozpoczął się oficjalnie festyn sportowo-rekreacyjny. Pięć godzin na obiektach OSiR-u wypełniła moc atrakcji dla całych rodzin. Na młodsze i starsze dzieci czekały między innymi: wielka strefa dmuchańców, animacje, gry i zabawy, bańki mydlane. Najodważniejsze dzieciaki mogły spróbować swoich sił na trasie najeżonego przeszkodami biegu Runmageddon Kids. Nieco starsi uczestnicy mogli z kolei rozegrać partyjkę golfa na dziewięciodołkowym polu, potrenować… zimowe dyscypliny olimpijskie lub zagrać w tenisa w ramach 10. Memoriału Bogdana Szymańskiego. Było też coś dla miłośników rozrywki umysłowej. Dwugodzinną symultaną z rotacją graczy na 20 stanowiskach dała Klaudia Kulon – od 2014 roku szachowa arcymistrzyni i ubiegłoroczna mistrzyni Polski. O dodatkowe atrakcje w swoich dyscyplinach troszczyły się w ramach prezentacji na stanowiskach świdnickie kluby sportowe i centra aktywności ruchowej.


Piłkarskie emocje z udziałem blisko pięćdziesięcioosobowej grupy orlików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica toczyły się na sztucznym boisku. W mini turnieju zaprezentowała się grupa rocznika 2012 trenera Andrieja Kozachenko, a także trenowana również przez niego ponad dwudziestoosobowa drużyna młodych zawodników z Ukrainy. Emocje z udziałem biało-zielonych rozgrywały się także na scenie głównej. Delegacja młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica odebrała nagrodę prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej za wyniki osiągnięte w roku kalendarzowym 2021. Na jej ręce złożyliśmy z kolei okolicznościową ramkę w podziękowaniu za współpracę na linii klub - Urząd Miasta w Świdnicy w kończącym się sezonie. Do miłej uroczystości doszło także chwilę później. W ramach kończącego się roku współpracy z naszym sponsorem tytularnym - firmą IgnerHome wręczyliśmy paniom Joannie Ziniewicz i Natalii Maliszewskiej okolicznościowy puchar i pamiątkowe dyplomy, dziękując za wsparcie i piłkarskie emocje w sezonie 2021/2022.


W trakcie festynu trwała loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, a dochód zasili zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę na rzecz zwierząt na swoim stanowisku prowadziło też Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Wydarzenie uzupełniało wręczenie nagród prezydent Świdnicy za osiągnięcia sportowe w 2021 roku, podsumowanie niedawnej akcji Aktywni24, czy wreszcie podsumowanie i nagrodzenie za cykl współzawodnictwa szkolnego w kończącym się roku szkolnym. Organizatorami i partnerami Polsko-Ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego były: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, IgnerHome, Mineral Zdrój, Sonel i PUO Świdnica.

98 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page