top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Cel zrealizowany, Sowa znów z golem!


Borykająca się ze sporymi problemami kadrowymi ekipa IgnerHome Polonii-Stali Świdnica pokonała dziś spadkowicza z IV ligi - ekipę Skałek Stolec i awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Biało-zieloni wygrali skromnie po trafieniu niezawodnego ostatnio Wojciecha Sowy i zrealizowali podstawowy cel, jakim był awans do kolejnej rundy.


Dziś trener Grzegorz Borowy miał spory ból głowy z zestawieniem jedenastki. Z powodu niegroźnych w większości urazów brakło dziś na murawie kapitana Patryka Paszkowskiego, Michała Orzechowskiego, Sławomira Orzecha i Damiana Chajewskiego. Biało-zieloni mieli inicjatywę, ale długo nie przekładało się to na sukces. W pierwszej połowie rywale wybijali piłkę z linii, w drugiej odsłonie obiliśmy poprzeczkę. W końcu dopięliśmy swego w 82. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy egzekutor w tym sezonie w naszych szeregach - Wojciech Sowa. Świdniczanie wygrali skromnie, ale zasłużenie, realizując cel i wciąż będąc w grze o obronę tytułu i ponowne sięgnięcie po nasz okręgowy Puchar Polski. Cieszy też realizacja innego celu, jakim była gra na "0" z tyłu.


- Cieszy awans i gratuluję zespołowi. Jasne, że chcielibyśmy powtórzyć sukces sprzed roku, ale jeszcze przed nami sporo pracy. Dziś kilka rotacji w składzie, kilka kontuzji, ale mamy młodzież, która i w lidze i w Pucharze Polski pokazuje, że można na nią liczyć. Co do samego przebiegu meczu... Cel był jasny - zagrać na "0" z tyłu, bo za dużo tych bramek tracimy i to w jak łatwy sposób! To się dziś udało. Szkoda, że wcześniej nic nie wpadło, bo grałoby nam się łatwiej. Sporo rożnych, strzałów, ale mało było w tym jakości. Wojtek Sowa jest w formie i wziął to na swoje barki. Brakuje nam jeszcze z dwóch, trzech takich liderów, którzy potrafią wziąć sprawy w swoje ręce. Czekamy na osoby, które mam nadzieję wrócą po kontuzjach i jedziemy w dłuższą podróż po punkty z Łużycami Lubań - komentuje trener Grzegorz Borowy.


Skałki Stolec - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:0)


Skład: Kot, Przewoźny, Łaski, Ratajczak, Kozachenko, Witsanko, Sowa, Filipczak, Niedźwiedzki (46' Frankowski), Migas (46' Wojciechowski), Jagielski (60' Michta).

208 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page