top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Biało-zieloni przed ostatnią delegacją w tym sezonie


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica już w najbliższą sobotę, 20 maja rozegrają przedostatni mecz sezonu 2022/2023 na boiskach grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie I ligi, ale ostatni w roli gości. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego zmierzą się na boisku Piasta Nowa Ruda.


Nasi najbliżsi rywale są jedną z rewelacji rundy rewanżowej. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Fojnę po rundzie jesiennej miał sporą stratę do bezpiecznej strefy, ale dzięki wiosennym pojedynkom znalazł się na miejscu dającym obecnie utrzymanie w rozgrywkach. Noworudzianie w tabeli wiosny są jedynie za plecami Baryczy Sułów, mając w swoim dorobku 8 wygranych, 3 remisy i 2 porażki. Do osiągnięcia celu brakuje ostatniego kroku, tabela jest spłaszczona, a Piast czuje oddech Baryczy Sułów, Galakticosu Solna i Orła Ząbkowice Śląskie, które na dwie kolejki przed końcem zmagań tracą do niego 4 punkty. Trzeba pamiętać, że zespół z Nowej Rudy w ostatniej serii spotkań zagra na wyjeździe z wciąż walczącym na dziś o mistrzostwo Piastem Żmigród. Tak czy inaczej Piast Nowa Ruda jest obecnie szósty – bezpieczny, ma 47 punktów i do pewnego utrzymania brakuje mu matematycznie 3 „oczek”. Trzeba dodać, że mimo bardzo dobrych wiosennych występów, gospodarzom sobotniej potyczki ostatnio zdarzyła się spora wpadka. W ostatniej kolejce noworudzianie ulegli na wyjeździe aż 1:6 Orłowi Ząbkowice Śląskie.


Nieco lepiej, ale jeszcze nie rewelacyjnie wygląda sytuacja piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni z 49 punktami, plasują się na piątej pozycji w tabeli grupy wschodniej Koleje Dolnośląskiej IV ligi, mając tyle samo „oczek” co czwarty Moto-Jelcz Oława. Teoretycznie do znalezienia się w gronie sześciu najlepszych zespołów drużynie trenera Grzegorza Borowego brakuje punktu w dwóch ostatnich meczach lub potknięcia Orła Ząbkowice Śląskie. Nie ma co patrzeć jednak na to drugie, tylko wziąć sprawy w swoje ręce, zaprezentować się w Nowej Rudzie z dobrej strony i pokonać rywali po raz drugi. Przypomnijmy, że jesienią podczas pierwszej konfrontacji tych drużyn, świdniczanie po trafieniach Miłosza Ilskiego i Adama Wojciechowskiego zwyciężyli 2:0.


29. kolejka IV ligi – grupa wschodnia: Słowianin Wolibórz – Piast Żmigród 20 maja, 17:00 Moto Jelcz Oława – Skałki Stolec 20 maja, 17:00 Foto-Higiena Gać – Galakticos Solna 20 maja, 17:00 Barycz Sułów – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 20 maja, 17:00 Sokół Marcinkowice – Lechia Dzierżoniów 20 maja, 17:00 Górnik Wałbrzych – Bielawianka Bielawa 20 maja, 17:00 Polonia Trzebnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 20 maja, 17:00 Piast Nowa Ruda – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 20 maja, 17:00

163 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page