top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Biało-zieloni juniorzy starsi lepsi od Ślęzy Wrocław


Znakomity mecz rozegrali w środku tygodnia juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica. Nasza ekipa z ligi dolnośląskiej, w której szeregach znaleźli się także wyróżniający zawodnicy z biało-zielonej drużyny juniorów młodszych trenera Grzegorza Borowego pewnie pokonała na wyjeździe wyżej notowaną Ślęzę Wrocław!


Znacznie młodszy świdnicki zespół nie przestraszył się starszego, silniejszego fizycznie i wyżej notowanego przeciwnika, będącego faworytem tego pojedynku. Podopieczni Sebastiana Błaszczyka rozegrali znakomite zawody, a na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, począwszy od bramkarza Bartosza Dolińskiego, który zagrał na zero z tyłu i popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, a także wszystkich piłkarzach z pola. Swoją wyższość udowodniliśmy bardzo szybko. Już w 3. minucie urwał się obrońcom Łukasz Jajko i wpakował piłkę do sieci. Po kwadransie gry było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Jajko. Świdniczanie próbowali atakować, mieli swoje okazje, ale decydujący cios zadaliśmy tuż przed końcem tego spotkania. Ostatecznie wynik na 3:0 ustalił najmłodszy w naszych szeregach Emil Migas (rocznik 2005). Było to drugie z rzędu zwycięstwo świdnickich juniorów młodszych. Po triumfach nad Piastem Nowa Ruda i Ślęzą Wrocław wciąż plasujemy się na dwunastej pozycji, ale nasza strata do dziewiątej Lechii Dzierżoniów wynosi tylko trzy "oczka".


Ślęza Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 0:3


Skład: Doliński, Staroń, Tragarz, Dżugaj, M. Solarz, J. Solarz, Migas, Jajko, Sieradzki, Madziała, Skóra oraz Zalewski, Lepak-Przybyłowicz, Hawryluk.

203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page