top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Biało-zieloni grają z Prochowiczanką!


Do kolejnej sparingowej potyczki z udziałem biało-zielonych seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica dojdzie w sobotę, 21 stycznia. O godz. 12.00 na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy wicelidera grupy zachodniej IV ligi - Prochowiczankę Prochowice.


Dla naszych najbliższych przeciwników będzie to pierwszy test-mecz w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Prochowiczanie w sezonie 2022/2023 spisują się jak na razie bardzo dobrze. Drużyna zgromadziła jak dotąd 36 punktów, na które składa się 11 zwycięstw, 3 remisy i tylko 1 porażka. W tabeli wyżej plasują się tylko Karkonosze Jelenia Góra. Przed laty walczyliśmy przez kilka sezonów z Prochowiczanką jeszcze na boiskach starej II ligi dolnośląsko-lubuskiej. Po raz ostatni obie drużyny w oficjalnym pojedynku spotkały się 7 czerwca 2014 roku. Górą w Prochowicach byli wtedy gospodarze, wygrywając wtedy dość niespodziewanie ze znacznie wyżej notowanymi świdniczanami 3:1.


Dla podopiecznych trenera Grzegorza Borowego sobotni mecz kontrolny będzie już trzecią próbą podczas zimowego okresu przygotowawczego. Serię sparingów rozpoczęliśmy od ubiegłotygodniowego wyjazdu do Jeleniej Góry. W ostatniej akcji spotkania nie ustrzegliśmy się błędu i straciliśmy gola na 0:1. W środę, 18 stycznia zremisowaliśmy z kolei na wyjeździe 2:2 z Górnikiem Wałbrzych, a na listę strzelców wpisali się Jakub Filipczak i Wojciech Sowa.


Spotkanie pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Prochowiczanką Prochowice odbędzie się w sobotę, 21 stycznia. Początek konfrontacji rozgrywanej na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 12.00.

140 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page