top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Beniaminek III ligi kolejnym sparingpartnerem biało-zielonych


Bardzo mocny rywal będzie kolejnym rywalem seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w trakcie letniego okresu przygotowawczego przed startem sezonu 2023/2024. W sobotę, 15 lipca podejmiemy na własnym terenie świeżo upieczonego beniaminka makroregionalnej III ligi - Karkonosze Jelenia Góra.


Nasz sobotni przeciwnik w zakończonym sezonie 2022/2023 okazał się najlepszy w grupie zachodniej IV ligi i w barażu po rzutach karnych okazał się lepszy od Słowianina Wolibórz. Świdniczanie po raz ostatni spotkali się na boisku z jeleniogórzanami dość niedawno, bo 19 kwietnia podczas meczu półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, ale rzuty karne zdecydowanie lepiej wykonywali wtedy biało-zieloni.


Dla Karkonoszy będzie to już czwarty mecz kontrolny w trakcie okresu przygotowawczego. Pierwszy rozegrany został już w ostatnich dniach czerwca, kiedy to podopieczni Jacka Kołodziejczyka ulegli na wyjeździe 2:5 przedstawicielowi czeskiej ekstraklasy - FK Jablonec. Później przyszedł czas na bardzo cenne wygrane po 3:0 z II ligowymi rezerwami Zagłębia Lubin i IV-ligową Baryczą Sułów. Drużyna trenera Grzegorza Borowego zagrała dotąd jeden sparing, przegrywając przed tygodniem w mocno okrojonym i odmłodzonym składzie 1:4 z LZS Walce (opolska IV liga).


Mecz sparingowy pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Karkonoszami Jelenia Góra odbędzie się w sobotę, 15 lipca. Początek starcia rozgrywanego na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 12.00.

243 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page