top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Arcyważny triumf, mamy lidera!


Młodzicy Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej wkroczyli kilka tygodni temu na zwycięską ścieżkę i nie mają zamiaru z niej schodzić. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka w swoim ostatnim występie zasłużenie pokonali w meczu na szczycie ekipę Ślęzy Wrocław i awansowali na sam szczyt tabeli ligi dolnośląskiej młodzików!


- Nasi zawodnicy zagrali dziś bardzo dobry mecz, stwarzając zwłaszcza w pierwszej połowie wiele sytuacji bramkowych. Wreszcie uwierzyliśmy, że można, że potrafimy. Zwycięstwo na boisku lidera na pewno nas podbuduje, ale zmotywuje też do cięższej pracy. Przed nami kolejne wyzwania, a w tej lidze każdy może wygrać z każdym... Szanujemy przeciwników i z pewnością do każdego kolejnego meczu podejdziemy skoncentrowani - wyznaje trener drużyny, Mariusz Krupczak. Decydujące trafienie padło w 14. minucie, a na listę strzelców wpisał się Igor Pierzchała. Polonia-Stal Świdnica z 14 punktami (4 wygrane i 2 remisy) plasuje się na samym szczycie tabeli ligi dolnośląskiej młodzików i jest jedyną ekipą, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Punkt za nami znajduje się Ślęza Wrocław, która ma rozegrany jednak jeden mecz więcej.


Ślęza Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:1)


Polonia-Stal: Sikora, Duda, Kulig, Urbańczyk, Marczak, Dudek, Kaźmierczak, Manijak, Pierzchała, Łabędź, Kołodziejczyk, Szeremeta, Kuśnierz.Po ostatnich niepowodzeniach na "dobrą stronę mocy" wrócili młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z klasy okręgowej młodzików. Zespół trenera Jakuba Rosiaka bez większych problemów pokonał na swoim terenie Nysę Kłodzko w wymiarze 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Krystian Monica, a po jednym golu trafieniu dołożyli Mateusz Politański i Paweł Łabędź. Świdniczanie grający w tej lidze w przeważającej większości dolnym rocznikiem (2009), a nawet zawodnikami z kategorii wiekowej orlików (2010) pokonali finalnie starszych i silniejszych fizycznie rywali z Kłodzka 4:0. Świdniczanie po tej wygranej awansowali na czwarte miejsce w tabeli ligi okręgowej (III liga wojewódzka młodzików).


Polonia-Stal Świdnica - Nysa Kłodzko 4:0 (2:0)


Polonia-Stal: Oleś, Orzechowski, Monica, Mazur, Kozar, Politański, Jeziorny, Szukalski, Jedliński, Mrzygłód, Redlica, Wacht, Łabędź, Hajduga.

292 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page