top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Arcyważne zwycięstwo biało-zielonych!


To był niezwykle ważny, być może decydujący bój w kontekście wywalczenia podium na zakończenie rozgrywek ligi dolnośląskiej. Juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica występujący pod dowództwem trenera Grzegorza Borowego pokonali na wyjeździe Parasol Wrocław 1:0!


W pierwszym boju obu drużyn świdniczanie rozegrali na swoim terenie koncertowe zawody i pokonali Parasol 7:2. Przed rewanżem było wiadomo, że tak łatwo nie będzie, a stawka spotkania jest bardzo wysoka. Nasi piłkarze plasowali się na czwartym miejscu w tabeli mając dwa punkty straty do Parasola, ale też jeden mecz do rozegrania więcej w zapasie. Do stolicy Dolnego Śląska jechali jednak w pełni zmotywowani i w dobrych nastrojach po poniedziałkowym, wysokim, wyjazdowym zwycięstwie z LZS-em Kościelnik w wymiarze 7:1. We Wrocławiu tak wiele goli już nie było, ale co najważniejsze z tarczą do domu i kompletem punktów wrócili zawodnicy Polonii-Stali Świdnica. Nasza ekipa pokonała finalnie Parasol 1:0 po golu Mateusza Solarza w pierwszej części gry. Biało-zieloni do rozegrania mają jeszcze trzy pojedynki, a w zasadzie niecałe 2,5 meczu. W najbliższą sobotę, 12 czerwca zagramy na wyjeździe z ósmym WKS-em Śląsk Wrocław. Na środę, 16 czerwca zaplanowano dokończenie kolejnego niezwykle ważnego dla nas boju z drugim w stawce FC Academy Wrocław. Konfrontacja rozpoczęła się w środę, 12 maja, ale ze względu na grzmoty i ulewę zostało przerwane w 54. minucie przy stanie 1:0 dla świdniczan. W ostatniej serii spotkań - w kolejny weekend znów zagramy u siebie, tym razem ze Ślęzą Wrocław. Obecnie w tabeli ligi dolnośląskiej juniorów młodszych ustępujemy miejsca jedynie wspomnianemu FC Academy Wrocław do którego tracimy dwa punkty i Miedzi Legnica, która ma nad nami sześć "oczek" zapasu, ale i jeden mecz rozegrany więcej.


Parasol Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:1)


Polonia-Stal: Telicki, Czochara, Krupczek, Ratajczak, Staroń (46' Bujak), Migas, Gliwa (75' Kaźmierczak), Michta (72' Duma), M. Solarz (75' Kałwak), Król, J. Solarz.Gorzej poszło niestety naszej starszej drużynie - juniorom z ligi dolnośląskiej. Biało-zieloni występujący pod wodzą trenera Sebastiana Błaszczyka podejmowali na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wicelidera rozgrywek - Chrobrego Głogów. Goście zanotowali pewne zwycięstwo, dopisując do swojego dorobku kolejny komplet punktów. Do przerwy było 2:0 po golach Pawła Jurgo i Bartosza Matysiaka. Po zmianie stron przeciwnicy dołożyli jeszcze cztery trafienia: Gracjan Antkowiak (2), Adrian Marciniak i Albert Zarówny. Świdniczanie przed ostatnim, sobotnim pojedynkiem o punkty (wyjazd - Chrobry II Głogów) plasują się na dwunastym miejscu w ligowej tabeli.


Polonia-Stal Świdnica - Chrobry Głogów 0:6 (0:2)


Polonia-Stal: Przyborowski, Zalewski, Tragarz, Żukowski, Dżugaj, Koczut, Trzyna, Reczyński, Madziała, Jajko (36' Skóra), Krakowski (46' Hawryluk).

165 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page