top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Śnieżne starcie z drugoligowcem [FOTO]


Bardzo pożyteczny sparing, choć rozgrywany w niezwykle trudnych warunkach mają za sobą trzecioligowi piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Jarosława Pedryca przygotowujący się do startu rundy rewanżowej podjęli na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji reprezentanta II ligi – rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław.Fotogaleria z meczu pod linkiem: https://swidnica24.pl/2021/01/w-snieznym-starciu-lepsi-o-gola-drugoligowcy-foto/Mecz kontrolny z siódmym obecnie zespołem II ligi ze stolicy Dolnego Śląska odbył się w trudnych warunkach przy gęstych opadach śniegu. Piłkarze nie wystraszyli się aury i punktualnie o 17.30 rozpoczęli w piątkowe popołudnie kolejny sparing. Świdniczanie przystępowali do meczu ze Śląskiem podbudowani pewną wygraną 3:1 z ligowym rywalem – Stalą Brzeg. Goście w swojej ostatniej potyczce wysoko ulegli Ruchowi Chorzów 0:5. Początek spotkania w Świdnicy był wyrównany, podobnie jak podczas konfrontacji ze Stalą gospodarze starali się grać agresywnie i szybko odzyskiwać piłkę. W 15. minucie koronkowa akcja Śląska przyniosła gola, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Bergier. W pierwszej części gry wrocławianie mieli swoje szanse na podwyższenie rezultatu, ale i podopieczni Jarosława Pedryca mogli, a nawet powinni doprowadzić do remisu. Dobrych okazji nie wykorzystali między innymi Wojciech Szuba i Robert Myrta. Po zmianie stron na boisku było sporo roszad, choć zdecydowanie większej ilości zawodników dał pograć Jarosław Pedryc. W drugiej odsłonie brakowało nam trochę dokładności w rozegraniu akcji i zimnej krwi w okolicach szesnastki przeciwników. Więcej z gry mieli przyjezdni, ale nie byli w stanie pokonać świdnickich golkiperów. Ostatecznie sparing zakończył się zwycięstwem Śląska II Wrocław w wymiarze 1:0. Kolejny test mecz w kolejny weekend. W sobotę, 6 lutego na terenie świdnickiego OSiR-u biało-zieloni zmierzą się z czwartoligową Polonią Trzebnica.


Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław 0:1 (0:1)


Polonia-Stal: B. Kot, Koziarz, Sztylka, Salamon, Białas, B. Paszkowski, P. Paszkowski, Kozachenko, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Borowy, Filipczak, Czarny, Trzyna, Szczygieł, Tragarz, Krakowski, Myrta oraz 5 zawodników testowanych.


Śląsk II: Budzyński, Maćkowiak, Poprawa, Głuski, Caliński, Boruń, Bargiel, Młynarczyk, Łyszczarz, Kotowicz Bergier oraz Michalski, Szymański, Trepczyński, Fediuk, Bukowski, zawodnik testowany.

86 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page